×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

RD budžetā plāno palielināt tēriņus par 13 miljoniem latu; no tiem 4,8 miljoni – “Rīgas satiksmei”

LETALETA

Rīgas domes Budžeta komisijā piektdien nolemts pašvaldības izdevumus palielināt par aptuveni 13 miljoniem latu, paredzot finansējumu papildu vietām bērnudārzos, iekškvartālu remontiem, mācību grāmatu iegādei Rīgas skolēniem un Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam, taču lielāko dotācijas pielikumu – 4,8 miljonus latu – saņems pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Izglītības, kultūras un sporta departaments saņems papildus 2,03 miljonus latu, par kuriem paredzēts iegādāties nepieciešamo inventāru jaunu pirmsskolas grupu atvēršanai Rīgas Ukraiņu vidusskolā (40 vietas), Rīgas 95.vidusskolā (60 vietas), Rīgas Ezerkrastu vidusskolā (80 vietas), savukārt privāto izglītības iestāžu pirmsskolas izglītības programmu īstenošanai tiks papildus piešķirti 270 000 latu. Mācību grāmatu un mācību līdzekļu iegādei papildus novirzīs vēl 126 000 latu. Plānots arī no 1.septembra palielināt Rīgas vispārējās izglītības iestāžu vadītāju atalgojumu.

Neraugoties uz kritiku par to, ka daudzviet Rīgas ielu seguma stāvoklis ir neapmierinošs, Rīgas dome palielinās finansējumu iekškvartālu remontiem, papildus šogad jau paredzētajiem 4,4 miljoniem paredzot vēl vienu miljonu latu. Tādējādi Rīgas mikrorajonu pagalmu remontos šogad kopumā tiks ieguldīti vismaz 5,4 miljoni latu. Jau ziņots, ka ielu remontos Rīgas dome šajā sezonā ieguldīs 2,5 miljonus latu.

Budžeta grozījumos 670 000 latu paredzēts piešķirt Kārļa Ulmaņa gatves satiksmes pārvada renovācijas darbu pabeigšanai, savukārt pašvaldības ēku renovācijas darbiem, kā arī avārijas stāvoklī esošo ēku nojaukšanai plānots papildus novirzīt 1,3 miljonus latu.

Papildu līdzekļi 125 000 latu apjomā tiks piešķirti Rīgas Pašvaldības policijai inventāra iegādei, darbinieku profesionālajai apmācībai, fiziskajai sagatavotībai. Policija iegādāsies arī 16 velosipēdus patruļām.

Lai nodrošinātu Nacionālā zooloģiskā dārza darbu, Rīgas pašvaldība piešķirs papildu finansējumu 163 000 latu apjomā.

Budžeta komisijā nolemts arī atbalstīt Finanšu departamenta priekšlikumu par 13 miljoniem latu palielināt šā gada pamatbudžeta ieņēmumus. Ieņēmumi no īpašuma nodokļa tiks palielināti par 4,1 miljonu latu, jo līdz 1.jūlijam par šādu summu iekasēti iepriekšējo gadu nodokļu parādi. Iedzīvotāju ienākumu nodokļa prognoze tiks palielināta par 2,8 miljoniem latu, pamatojoties uz pirmā pusgada faktisko izpildi. Savukārt Eiropas Savienības fondu realizēto projektu atmaksātā summa veido 5,1 miljonu latu. Valsts budžeta transfertu maksājumi tiks palielināti par 0,68 miljoniem, bet budžeta iestāžu ieņēmumi – par 0,3 miljoniem latu.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas budžeta kopējie ieņēmumi šā gada pirmajos sešos mēnešos ir par 22,1 miljonu latu lielāki nekā pērn šajā pašā periodā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Rīgas domes budžeta plāni paredz mēnesī iekasēt 28,4 miljonus latu jeb 170,4 miljonus latu pusgadā. Pirmajā pusgadā pašvaldības kasē nonākuši jau 183,3 miljoni latu, liecina domes mājaslapā pieejamā informācija.

Iedzīvotāju ienākumu nodoklī iekasēti 146,9 miljoni latu, kas ir par 3,9 miljoniem latu vairāk, nekā bija plānots, un salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieaugums ir 4,4%. Nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi, salīdzinot ar 2012.gadu, pieauguši par 0,6 miljoniem latu, un kopumā iekasēti 34,8 miljoni latu.

Rīgas domes nenodokļu ieņēmumi veido 33,5 miljonus latu, kas ir par 36% vairāk nekā 2012.gada pirmajā pusgadā.

Savukārt pašvaldības kopējie budžeta izdevumi pirmajā pusgadā bijuši 47% apjomā no gada plāna, līdz ar to šī gada pirmajos sešos mēnešos Rīgas pamatbudžeta pārpalikums veido 23,3 miljonus latu.

Pašvaldības naudas līdzekļu atlikumi uz šī gada 1.jūliju ir 94 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +12.0
Daugavpils +11
Saldus +12
Liepāja +13.8
Jelgava +12
Ventspils +13.8
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+