×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Referendumā Ungārijas pilsētā neizdodas apturēt Horti vārda piešķiršanu parkam

Foto- AFPFoto- AFP
Ģemrē pilsētā, Ungārijā, notika referendums, tā iniciatoriem cenšoties nepieļaut, ka vienam no pilsētas parkiem tiek piešķirts Ungārijā no 1920. līdz 1944. gadam valdījušā Mikloša Horti vārds, tomēr referendums atzīts par nenotikušu, jo tajā nav piedalījies pietiekams balsotājus skaits, vēsta valsts ziņu aģentūra MTI.

Horti vārds vienam no Ģemrē parkiem tika piešķirt pērn. Ar šo iniciatīvu klajā bija nākusi galēji labējā Kustība par labāku Ungāriju (“Jobbik”), kurai patlaban valsts parlamentā ir trešā lielākā frakcija. Ar šo lēmumu neapmierinātie iedzīvotāji panāca referenduma sarīkošanu, tomēr tas atzīts par nenotikušu, jo tajā piedalījušies tikai 18 procenti vēlētāju, vēsta MTI.
Horti – Austoungārijas karaflotes admirālis un vēlākais Ungārijas Karalistes reģents – cita starpā pieņēma ebrejiem naidīgus likumus, iesaistīja Ungāriju smagajā aliansē ar Hitleru un bija pie varas laikā, kad sākās ebreju deportācijas uz nāves nometnēm. Tomēr daudzi Horti uzskata par varoni, ņemot vērā viņa lomu Ungārijā pēc 1919. gada komunistu revolūcijas un smagā 1920. gada Trianonas miera līguma, kurā Ungārija zaudēja divas trešdaļas savas teritorijas. Ungārijā no 1948. līdz 1989. gadam valdījušais komunistu režīms Horti uzskatīja par fašistu, tomēr galēji labējie grupējumi un sabiedriskie darbinieki panākuši zināmu Horti vēsturisko reabilitāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+