×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. janvāris, 2016
Drukāt

Refleksijas par pašizpratni LMA izstādē “Neērtais dzimums”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien plkst.18 Latvijas Mākslas akadēmijas pirmā stāva izstāžu zālē tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde “Neērtais dzimums”, kurā mākslinieki savā unikālajā mākslas valodā runās par dzimuma izpratni, sajūtām, aicinot paskatīties uz katra indivīda iekšējo pasauli, pārdzīvojumiem, reizēm atsvešinātību.

Izstādē ar saviem mākslas darbiem piedalīsies Arnis Balčus, Auseklis Baušķenieks, Kristians Brekte, Jana Briķe, Helēna Heinrihsone, Frančeska Kirke, Ginters Krumholcs, Maija Kurševa, Leonards Laganovskis, Sarmīte Māliņa, Jānis Mitrēvics, Katrīna Neiburga, Artjoms Tarasovs, Juris Urtāns un Aija Zariņa, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslas akadēmijas komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Mūsdienās cilvēka bioloģiskās identificēšanās robežas izzūd. No socioloģijas skatpunkta definēts, dzimuma koncepts ietver komplicētu pazīmju kopumu, kas 21.gadsimtā veidojas ne vien kultūras, bet arī zinātnes progresa ietekmē. Līdz ar to dzimuma jēdziens ieguvis jaunu nozīmi, kas vēl izzināma un var tikt pārveidota.

Kultūra tās plašākajā izpratnē konstruē noteiktu tēlu veidošanos sabiedrībā. Pieņemtais vīrišķo un sievišķo īpašību kopums apvienojumā ar akceptētajām uzvedības normām un vērtībām indivīdu veido par pilnvērtīgu sabiedrības locekli ar noteiktu sociālo statusu un uzdevumu.

Līdztekus izstādei 12.februārī tiks rīkots diskusiju vakars par dzimumu līdztiesību, viendzimuma attiecībām un vēsturisko dzimtes jautājumu izpēti Latvijā. Diskusijā piedalīsies dažādu nozaru pārstāvji, kas tiešā vai pastarpinātā veidā saistīti ar dzimtes jautājumu izpēti Latvijā – Rita Ruduša, Viesturs Rudzītis un citi.

Izstāde “Neērtais dzimums” Latvijas Mākslas akadēmijā būs skatāma līdz 13.februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+