×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. februāris, 2016
Drukāt

Vija Beinerte: Dezinformācijas apskats – reizē detektīvs, trilleris un komēdija (33)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins

 

Jo lielāki meli, jo drīzāk tiem noticēs. Šo Gebelsa mācību ir pārņēmis arī Kremlis. Turklāt jau sen. “Kad studenti man jautā, vai padomju režīms bija pats nežēlīgākais un asiņainākais, es atbildu: bija arī Čingishans, Tamerlāns un Hitlers. Bet melīgākas sistēmas par PSRS cilvēces vēsturē nav bijis. Kāpēc es to tagad atcerējos? Varbūt tādēļ, ka kaut kur pazibēja ziņas par kaut kādiem kareivjiem bez pazīšanās zīmēm.” Tā dažas dienas pēc Krimas aneksijas rakstīja krievu politologs un vēsturnieks 
Dr. Georgijs Mirskis.

Jā, Krievija no PSRS ir mantojusi ne tikai Kremli, bet arī vērtības un ideālus.

Ilgu laiku pasaule nespēja aptvert, cik nopietni un bīstami tas ir. Nu beidzot tā ir atjēgusies. Tagad portāliem “stopFake.org” un “examiner.com”, kas jau vairākus gadus atmasko krievu mediju melus, pievienojies vēl viens – http://eeas.europa.eu/ru/index_ru.htm. Tas ir oficiāls Eiropas Savienības portāls krievu valodā, ko administrē operatīvā darba grupa “East StratCom”. Grupas paziņojumā teikts, ka Eiropas Savienībai ir “stratēģiski svarīgi panākt, lai tās politiku sadzirdētu un saprastu arī tie, kas labprātāk lasa krieviski”.

Portālā tiek ievietoti ES ārpolitikas jaunumi, kam var sekot arī tviterī. Lasītājiem tiek piedāvāta iespēja abonēt iknedēļas “Dezinformācijas apskatu”, kur tiek analizēts Kremļa finansēto mediju darbs un atspēkota safabricētos sižetos un paziņojumos paustā nepatiesība. Patlaban jau pieejams janvāra lielāko falsifikāciju apskats, kam pievienots “pdf” fails, kur īsi un kodolīgi viss tiek sistematizēts: norādīts publikāciju datums, valoda un mērķauditorija, dezinformācijas būtība, saite uz avotu, nepatiesās informācijas atspēkojums vai saite uz to un tās personas vārds, kas iesūtījusi ziņojumu par dezinformāciju.

Janvāra apskatā iekļuvuši portālā “Sputnik”, laikrakstos “Комсомольская правда” un “Известия” publicētie materiāli, kā arī sižeti, kas rādīti televīzijas kanālos RT, “LifeNews”, Первый канал (programma “Воскресное время”) un “Россия 1” (“Вести недели с Дмитрием Киселевым”).

Galvenie tajos paustie nepatiesie apgalvojumi: slepenā laboratorijā netālu no Harkivas amerikāņi rada vīrusus; Berlīnē nolaupīta un izvarota krievu meitene; Moldovā masu protestu dēļ tiks ievests Rumānijas karaspēks; amerikāņi ir legalizējuši terorismu; nav nekādu pierādījumu, kas apliecinātu Krievijas līdzdalību boinga notriekšanā pie Doņeckas un civiliedzīvotāju bojāejā Sīrijā; starptautisks tribunāls sācis Mihaila Saakašvili kara noziegumu izmeklēšanu; Ukraina sabotē Minskas vienošanos; Asada režīms nav diktatūra; ASV un Turcija uz Krimas autonomijas bāzes rada jaunu Kosovu; ukraiņi vēlas iznīcināt pareizticību.

Īsāk sakot, Krievijas televīzijas Pirmajā kanālā satikās Slavjanskā krustā piesistais puisītis ar Berlīnē izvaroto meitenīti un apprecējās. Dmitrijs Kiseļovs tika uzaicināts par liecinieku viņu kāzās.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Šī teiciena pareizība ir tūkstošiem reižu pierādījusies jau vairāk nekā 90 gadu garumā. Taču ir nepareizi tā autorību piedēvēt Gēbelsam un atraut to no konteksta, kādā tas radies. Šī teiciena autors ir Hitlers. (Mein Kampf, 10. nodaļa, 163.-164. lpp.)
  „Atbildību par zaudēto karu centās uzvelt ģenerālim Ludendorfam. Te nu tieši jāpasaka: Ir jābūt bez sirdsapziņas, nekaunīgam kā žīdam un ar marksista bleķa pieri, lai uzdrošinātos uzvelt atbildību tieši šim cilvēkam, kurš vienīgais visā Vācijā ar milzīgu spēku sasprindzinājumu un gandrīz pārcilvēcisku enerģiju cīnījās par to, lai glābtu Vāciju no kauna, pazemojumiem un katastrofas. Taču žīdi un marksisti zināja, ko dara. (…)
  Šie kungi vadījās pēc pareiza aprēķina – jo briesmīgāk samelosies, jo drīzāk viņiem noticēs. Parastie cilvēki drīzāk notic lieliem nekā maziem meliem. Tas atbilst viņu primitīvajai dvēselei. Viņi zina, ka arī paši spēj mazliet sameloties mazās lietās, bet lieli meli viņus mulsina. (…) Un cilvēki, pat ja tiem izskaidros, ka runa ir par baismīgi lieliem meliem, šaubīsies un slieksies uzskatīt, ka dzirdētajā droši vien ir arī kāda daļa patiesības. Tieši tāpēc melošanas virtuozi un veselas partijas, kas turas tikai uz meliem, allaž izmanto šo metodi. (…) Un tas nu ir zināms, ka visveiklākie meļi visos laikos ir bijuši žīdi.”

  • А у вас это «произведение» вроде настольной книги, вместо библии, так что ли? Да ещё переведённое на латышкий язык, к тому же. Ой как показательно, весьма. Знаете, знаток и любитель специфической литературы, вы ходите по самому краю!

 2. Paldies Vijai Beinertei atkal par patiesību!

 3. Sens ķīniešu sakāmvārds vēsta, ka lai gūtu patiesu priekšstatu par kādu jautājumu, ir jāuklausa abu pretējo pušu uzskati un viedokļi! Tad, kad cien.autore publicēs tikpat saturīgu vēstījumu par Sorosa propagandu LV mēdijos, salīdzinās to ar savu rusofobisko, tad teikšu, ka viņa tiešām ir laba sava amata pratēja!

  • Jaunais portāls, par kuru autore raksta, uzklausa abas puses – tiek dots gan Krievijas medijos paustais apgalvojums, gan tā atspēkojums. Jautājums: vai nepieņemt melus nozīmē būt rusofobam?

 4. Īsi, skaidri un precīzi!

 5. Nav labi šodien likt avīzē jaunības dienu bildi.

 6. ja to krievu meiteni neizvaroja, bet viņa pati aizmuka no mājas, tad kāpēc viņa šobrīd pret vecāku gribu ir iebāzta psihenē?

  • vāciešiem neskaitās 13 gadīgā izvarota, pat ja video pierādījumi, kur šie nelieši lielās, ka meitene bija nevainīga

   • Šito jau vairs nevar klausīties Atbildēt

    Tu, tukšpauri, laikam esi palaidis garām, ka šis video bija kārtējā Kremļa propaganda. Šis video ir no 2009.gada un tam nav nemazākā sakara ar aktuālo viltus izvarošanu.

  • Девочка из берлинской русскоязычной семьи, которую по утверждениям российских СМИ в ночь на 12 января изнасиловали мигранты, на самом деле провела эту ночь у своего 19-летнего знакомого, заявил представитель берлинской прокуратуры Мартин Штельтнер.
   По словам Штельтнера, причиной побега девушки из дома стали проблемы в школе.
   “Проанализировав информацию с её мобильного телефона, мы узнали, что у нее есть знакомый – 19-летний немец”, – сказал Штельтнер. “Она хотела спрятаться у него дома, потому что у нее были проблемы в школе”, – цитирует агентство Ассошиэйтед пресс представителя прокуратура Мартина Штельтнера.
   В соответствии с другим заявлением Штельтнера, которое цитирует немецкая газета Bild, в течение того времени, пока девочка укрывалась у друга, у нее не было сексуальных контактов. В течение 30 часов ее отсутствия не были совершены “ни изнасилование, ни вообще какие-либо сексуальные действия”, цитирует Штельтнера газета Bild.

 7. Man arī bija radušās aizdomas, ka komunisti ir ievietojami Ginesa rekordu grāmatā kā vislielākie dezinformatori. Tagadējā Krievija ir šīs kroplības mantiniece. Jāteic gan, ne vienīgā.
  Jau pirms 20 gadiem man bija vēlēšanas dezinformāciju kriminalizēt, bet nesanāca. Tā ikdienā tika pieņemta kā nevainīga lieta. Lūk arī sekas – karš Ukrainā, zaudētas cilvēktiesības Krievijā, asī Latvija no dezinformācijas legālā statusa ir izkropļojusies.

 8. Tas ir ļoti labi, ka tiek atmaskota Krievijas propaganda. Tikai, papildus vēl vajadzētu atmasko arī Rietumu propagandu un arī Latvijā valdošās kliķes propagandu. Par tiem mūsu “dižajiem” veiksmes stāstiem,kas valsti ir iedzinuši nabadzībā un neatmaksājamu parādu jūgā par to “dižo” demokrātiju, kura pieļauj valdībai pilnīgi ignorēt sabiedrības intereses un vajadzības, par to valdības vīru “dižo” gudrību, godaprātu un “dižajām” rūpēm par tautu, kas viņiem atļauj izdalīt tik daudz kvotu medicīniskajiem izmeklējumiem, ka tās beidzas jau gada sākumā, bet netraucē iegādāties par vairāk kā 100 miljoniem ( aptuvenas kopējās izmaksas) grandiozu ēku priekš VID, u.t.t.

 9. Bernertei labs raksts. Naglai uz galvas! Bet latviešiem jāattīsta kritikas spēja pret krievisku informāciju.

 10. Labi, ka ir šāds portāls, Atbildēt

  Krievijas propaganda ir mums labi pazīstama. Tiesa, vajadzētu arī tādu portālu, kurā tāpat “atdezinformētu” eiroliberastu “desu rakstus” jeb pasūtījuma dezinformāciju kaut vai par dažādajām “nekaitīgajām” pārtikas e-vielām un “pavisam nekaitīgo” lauksaimniecības ķīmiju, “bēgļu lielo mīlestību pret eiropiešiem” un “lielajiem milzu labumiem” no supernoslepenotajiem tirdzniecības līgumprojektiem ar amerikāņiem. Ir vēl daudz citu tēmu, par kurām mūsu “žurnālisti”, (droši vien, ka par labu samaksu) gan taisa “ailiegtos paņēmienus”, gan raksta vēl košāk nekā savulaik Sudrabkalns dzejoja par latvju zīli Kremļa tornī. Vienīgā starpība, ka skats vērsts briseļstrasbūru virzienā vai “pāri dīķim”, kur tagad tie “augstie torņi”, kuros nu tai zīlei slavinoši jāgavilē.

 11. Re kā Kremļa troļļi kometāros satrakojušies! Smirdīgie grafisti un ilzes.

 12. Kad nu algotie savu darbu ir padarījuši ,der atgādināt latviešu sakāmvārdu-meliem īsas kājas.

 13. Tie, kam nav nekā ko likt pretī, vienmēr gānās. Jo netīrāks cilvēks, jo lielākas rupjības…

 14. tiesam jo lielaka dubultmorale- ka beinertei- ta lielaka dezinformacija/ reala provokacija KA BRITU FILMA – KURU AR KALPU CENTIBU PIEKTDIEN RADIS LTV////TADA MELU KAMPANA- BEZ JEBKADIEM PIERADIJUMIEM KADA VERSTA PRET KRIEVIJU/ PUTINU- pat auksta kara laika bija konkretaka / nevis ka sobrid- visss sakas ar vardiem-VARBUT////

 15. Нет, этой бабе надо летать голой на метле, всё- таки так упорото обожать и верить именно западной пропаганде, это надо уметь. Почему эта дамочка так наивно и свято уверена, что с западной стороны никакой пропаганды нет, одна только правда?! Интересно, а сколько лет этой горгоне?

  • Urla, tu smirdi.

  • re kā aizķēra vatņiku!

  • Grafist – kauna nav? Pēc tavas uzvedības daudzi krievu mēdijus nelasošie vērtēs tavus sugasbrāļus.
   Līdz džentlmenim tev kā līdz Mēnesim, bet pat pēc “poņjatijām” šāds uzbrauciens sievietei kategoriski nav pieņemams …

   • Однако, нет! Ибо бытие определяет сознание. Вы лучше на других комментаторов посмотрите, ничуть не стесняются в выражениях. Как там у французов было: а ля гер ком а ля гер = на войне как на войне. Эта дама не женщина, а боец пропагандисткой войны, очень подготовленный и весьма талантливый. Тут уж не до джентельменства.

    • Ja Grafists cienītu un pārzinātu tās zemes kultūru, kurā dzīvo, tad noteikti zinātu, ka šī “damočka” ir kinorežisore, daudziem zināma pēc klasiskās “Tās dullās Paulīnes dēļ”…

     • Это замечательный фильм, мне он нравится. Вот и продолжала бы заниматься тем, что у неё получается очень хорошо. Кстати, фильм снят в далёком 1979 году (Filmas režisore ir Vija Bokalova-Ramāne un tas ir viņas režisores diplomdarbs.), прошло столько лет. Сам по себе напрашивается вопрос, как же на самом деле выглядит эта госпожа, вот без всего этого фотошопа.

    • grafistam pilniga taisniba– si damite runas par visu ta ka redakcijai vajag- JA TIK MAKSA/ //GADIEM ILGI TUKSMULDETAJA ARI PAR MAKSLU -///

  • Кто сказал что она поддерживает любую дезинформацию? Она сообщила про канал, что показывает крупную московскую ложь – она как автор показывает не свою веру в западную пропаганду, а презрение к всем известной (давайте будем честны!) ужастной отработанной дезинформации и откровенной лжи. А вот Вы как коментатор демонстрируете свое нежелание слышать ничего кроме ей…

   • Разве я говорил, что она поддерживает любую дезинформацию? Я написал, что дама свято верит в то, что с западной стороны никакой такой пропаганды нет. Весь пафос её статьи направлен на утвеждение одной единственной мысли – врут только и единственно российские СМИ! Но ведь это откровенная ложь. И западные СМИ ведут точно такую же пропаганду. Примеров того множество, начиная от оружия массого уничтожения в Ираке (фейк государственного уровня для оправдания начала кровопролитной войны и убийства множества людей), до замалчивания и не распространения информации о преступлениях мигрантов в Германии и других странах. Но наша дама этого видеть и знать не хочет. Она пишет статью и убеждает нас верить только ей и западной пропаганде.
    Кстати, упомянутые автором сайты, тоже являются оружием пропагандисткой войны, разоблачение фейков там своеобразное и выборочное.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+