×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. aprīlis, 2016
Drukāt

Repše: Esmu bezdarbnieks un mācos par krāsotāju; politikā nelaužos (37)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Einars Repše

Politiķis, ekspremjers Einars Repše, par kuru beidzamajā laikā publiskajā telpā nav daudz informācijas, šobrīd ir bezdarbnieks un, kā pats izsakās intervijā laikrakstam “Latvijas Avīze”, mācās par krāsotāju, jo līdz gleznotājam viņam vēl esot jāizaug.

Vaicāts par darbošanos partijā “Latvijas attīstībai”, Repše uzver, ka seko līdzi, bet nevēlas ” lauzties neaicināts.”

“Jocīgi, kad man nebija pieredzes, bet tikai jaunības degsme un entuziasms, amati mani gandrīz paši sameklēja, un tas bija iespēju laiks. Darbā, protams, esmu pieļāvis arī kļūdas, neveiksmes, bet to lai vērtē cilvēki – vai vairāk bijis kļūdu vai sasniegumu. Tagad 55 gados uzkrājušās prasmes un pieredze dažādās jomās, tās varētu likt lietā, bet izskatās, ka šīs zināšanas nevienam nevajag. Pārāk neskumstu, zināšanas noder vienmēr, un gan liktenis parādīs, kur tās tālāk izlietot,” secina Repše.

Tāpat bijušais premjers atturīgi vērtē pašreizējo valdības vadītāju Māri Kučinksi, jo pagājis pārāk īss laiks kopš viņa valdības apstiprināšanas. “Latvijā patīk vadītāji, kas izskatās mierīgi, stabili, lielākoties neko īpašu nedarot. Tā ir kā recepte ilgmūžībai politikā. Kolīdz sāc darīt, parādās risks pieļaut kļūdas. Kolīdz iededzies, parādās tie, kam degsme nepatīk. Daudzi reformatori beiguši karjeru, iegūstot tikai ienaidniekus. Vienlaikus pastāv aktuālas, sāpīgas problēmas, kas nekavējoties jārisina varai un premjeram. Aktuālākā, protams, ir veselības aprūpe. Brīnos, cik milzīgā ietiepībā politiķi un eksperti turpina mīņāties uz vietas, prasot vien papildu naudu. To grib likt neefektīvā, caurumainā sistēmā, nedomājot, kā šo sistēmu reformēt. Nesaimnieciskuma tur ir bez gala, un tas noēd lielu daļu līdzekļu,” atzīst Repše.

Visu interviju ar Einaru Repši lasiet 25. aprīļa “Latvijas Avīze” un laikraksta e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. tādi zaglji jātiesā

 2. Tas būs viens ekskluzīvs krāsotājs, ancukā ar vesti un šlipsi. Par to pieredzi – pieredze kā visu salaist ripā? Kad bija bankas šefs, tieši banku sistēmas nepietiekamas uzraudzības – Eināra tieša pienākuma – dēļ nobruka banka Baltija. Kaut kādi afēristi aplaupīja citus afēristus, bet samaksāt lika visiem nodokļu maksātājiem, arī tiem, kas bankā Baltija nebija ieguldījuši ne santīma. Nopelnīja Lavents, Freimanis un likvidators Grūbe; visi pārējie pakāsa, ieskaitot tos, kas vispār procesā nebija iesaistīti.
  Paprasīja miljonu, lai ietu par premjeru un apsolīja izvest valsti no ziepēm. Tantuki sameta ceturtdaļmiljonu kā rokasnaudu; solījumu neizpildīja, valsti no ziepēm neizveda darbu, ko pats bija uzņēmies pameta pēc paša vēlēšanās un tautai iemaksāto rokasnaudu neatgrieza.
  Pēdējais piliens bija Saeimas deputāts Repše, kurš pūļa priekšā auro “Atlaist Saeimu!”. Ja jau Tev, puis, tik ļoti negribējās strādāt, varēji aiziet “uz paša vēlēšanos”, kā jau biji aizgājis no premjerēšanas, nevis mēģināt izsist lētu politisko kapitālu uz kolēģu rēķina.
  Dienā, kad izteici slaveno “Kā var nesolīt!” neatgriezeniski kļuvi par politisku līķi, tā ka kļūsti vien par pindzeles operatoru. Pagaršo, kāda dzīve pie reņģēdājiem un laicīgi pārstrukturē atdodamos no algas parādus. Lai veicas!

 3. Es tev zirgābolus neuzticētu savākt.

 4. Tur tev, mēnes sērdzīgais murmuli, arī vieta. Tādu ārprātu kā arvtevi piedzīvot vairāk negribas. Krāso sētas un priecājies par dzīvi. Jā un vēl turies tālāk no latvānijas, jo te neliešu bez tevis ir gana.

 5. Akadēmijā taču mācījās krāsot!

 6. Einār, neesi tāds plānā galdiņa urbējs! Laukos darba roku trūkst.

 7. Sākums bija daudzsološs – ar naudas vagona aizdzīšanu, kas daudziem kampējiem atraisīja rokas.
  Banka Baltija – teicams uzmetiens – un vieta izcilāko “zelta roku” topā!

 8. Repeše, iespējams, ir savulaik nohipnotizēts un kopš tā laika darbojas hipnozes transā – viņš ir kā medijs, ko vada pēc programmas.

 9. Tāpat bijušais premjers atturīgi vērtē pašreizējo valdības vadītāju Māri Kučinksi, jo pagājis pārāk īss laiks kopš viņa valdības apstiprināšanas.
  ………………………
  Nopietni runājot, bijāt ŠVAKS premjers un vēl tik NENOPIETNI piečakarējāt (lepni nolīkār premjera pilnvaras!) ENTUAZISMA pilnos “Jaunā laika” ministrus …Esat tāda …NODEVĪGA dvēsele …

  • Domāju, tā arī nopietnākā viņa kļūda. Ka cīnīties un ko izdarīt tomēr var, pierādīja Zālans savulaik.
   Labākais, ka noturēja latu vēl būdams LV bankas vadītājs.

   Par pārējo var piekrist – nekad nesaki nekad.

 10. Klau ,Repše,kad beigsi,tad norauj ūdeni.

 11. Man Repše vienmēr ir paticis.

 12. aptumsums 55 gados nav mazinājies

 13. Belokoņs laikam bija pēdējais ko sanāca apčakarēt, jauni lohi nav atradušies.

  • To pašu nodomāju par Belokoņa k-ga … “apčakarēšanu”!
   Tagad katram ir skaidrs, kas par putnu ir šis foto redzamais klauns!

 14. Laikam cilvēkam tiešām nav kautkas kārtībā ar domāšanu ja nav sapratis ka jau ir novērtētas viņa zināšanas un prasme,zaudēts pieprasījums arī ir vērtējums.

 15. Nu ko var pateikt —- dieva dots cilvēciņš! Pieaudzis vīrietis , bet ar bērna prātu . Tiešām kauns paliek , ka tādi valstsvīri mums ir bijuši ! Bet vissliktākais jau ir tas ,ka viņš nav vienīgais tāds . Mūsu varas vīru vidu ir daudzi ar visai lielām novirzēm .

 16. īsts politiķis krāsotājs

 17. tādi nu mums tie bijušie, ,,nopelna,, jaukai dzīvītei un gudri filozofē

 18. TROLLIS AR SMADZEŅU TRAUMU!!! KO TIK VIŅŠ NAV SPĒJĪGS PATEIKT? KĀ NO BĒRNUDĀRZA!? DULLS GALĪGI UN TĀDS LAIKAM ARĪ NOMIRS!!!! CILVĒKAM JAU BŪS 55 !?

 19. Vienu “krāsotāju” Jurkānu jau Tauta saulītē pacēla, pēcāk paši kaunējās viņa vietā. Šķiet, ka Repše arī cer uz “maldera” dividendēm…

 20. bet cik daudz ir jānozog, lai varētu kā bezdarbnieks dzīvot gadiem. To laikam var īstenot strādājot tikai valsts darbā !!!

 21. Izmācīsies par krāsotāju un varēs braukt uz Īriju pelnīties. Tā paiet pasdaules godība.

 22. Sāks Alpu kalnos akmeņus izkrāsot.

 23. Kraasotaajs kursh lielaako dalju savas dziives pavada Shveicee personiigajaa villaa ! :@ Pirmaa Latvijas ,kaa Briivvalsts Ekonomiskaa marionete ,kas nodeva un paardeva savu pasha tautu, krasi pazeminot taas dziives liimeni peec ASV specdienestu programmas.. Taads Meesls !

 24. Beidzot Repše ir savā vietā – bezdarbnieks,kas mācās par krāsotāju ,jo līdz gleznotājam vēl jāizaug.
  Kādas aizraušanās tik viņam nav bijušas: bankas vadīšana, lidaparātu pilotēšana,mākslīgā intelekta pētīšana, jaunu meiteņu lenkšana,premjērēšana,solīšana……
  Demokrātija pacieš visu!

 25. kad atmaksasi no savas kabatas liepajas metalurga galvoto aiznemmumu?

 26. Kad nav labi ar galvu, tad iztiec ar to kas ir…

 27. Beidz haltūrēt, Einār ! Atbildēt

  Dari godīgu darbu.

 28. Jocīgs – jā un pēc novērojumiem darbojoties ar īstajiem cilvēkiem 90-tajos gan jau, ka ticis sazāļots ar īstajām zālītēm. Vesela čupa ar tādiem 90-to upuriem staigā pa Latviju. Īstākā traģēdija, kad cilvēkam tas beidzot pielec un nākas ar to sadzīvot un tupēt mājās. Tie, kas zin – pazīst tādus pēc galvas formas un nav tas nekāds noslēpums jau ļoti sen.

Draugiem Facebook Twitter Google+