×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Rēzeknes hakeris aizbēdzis, notiek starptautiskā meklēšana

datori_roka

Tiešsaistes krāpšanā aizdomās turētais rēzeknietis Pēteris Šahurovs, kuru tiesāšanai pieprasījušas izdot ASV, ir pametis Latviju un izsludināts starptautiskā meklēšanā, piektdien raksta avīze “Diena”.

Divdesmit divus gadus vecā Šahurova dzīvesbiedre Marina (23) joprojām ir Latvijā, un viņai paliek spēkā iepriekš piemērotais drošības līdzeklis – uzturēšanās konkrētā dzīvesvietā. Vai viņu izdot aizokeāna likumsargiem, prokuratūra vēl nav izlēmusi.

Teju pirms gada – Jāņu dienas rītā – mediji ziņoja, ka, īstenojot starptautiskas kibernoziegumu apkarošanas operācijas, aizturēti divi Latvijas pilsoņi. Viņiem ASV Minesotas apgabala tiesa izvirzījusi apsūdzības tiešsaistes krāpšanā un sazvērestībā ar nolūku pastrādāt tiešsaistes krāpšanu, kā arī datoru bojāšanā.

Pēc ASV likumsargu domām, jaunieši, slēpjoties aiz Šahurova tēvam piederējuša uzņēmuma vārda, apkalpojuši serverus, ar kuriem ASV izplatīti datorvīrusi, piemēram, izveidojuši neīstu viesnīcas mājaslapu internetā un ievietojuši tās reklāmu laikraksta “Minneapolis Star Tribune” interneta vietnē. Uzklikšķinot uz reklāmas, lietotāja dators tika inficēts ar vīrusu, kopā no upuriem izkrāpts ap diviem miljoniem ASV dolāru. Par to katram no jauniešiem draud 20–30 gadu cietumsods.

Pēc kāda laika Latvijas prokuratūra saņēma arī oficiālu izdošanas lūgumu no ASV varasiestādēm, ar kuru bija iecerēts iepazīstināt aizdomās turētos.

“Abas personas tika izsauktas uz prokuratūru, lai viņas iepazīstinātu ar izdošanas lūgumu. Ieradās tikai viena persona. Otra persona ir ievietota starptautiskās meklēšanas sistēmā, jo vairs neatrodas Latvijā,” apstiprinājusi prokuratūras pārstāve Laura Pakalne.

Turpmāk ar Šahurova meklēšanu nodarbosies ASV likumsargi. Šahurova dzīvesbiedre Marina no sadarbības ar likumsargiem nav izvairījusies, tāpēc viņai piemēroto drošības līdzekli mainīt nav ieplānots.

Pakalne norādīja, ka turpinās pārbaude un ir pieprasīta papildu informācija no ASV, lai lemtu par Marinas izdošanu vai neizdošanu. Ja prokuratūras lēmums būs viņai nelabvēlīgs, viņa to varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+