×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2014
Drukāt

Rīdziniekiem ieeja zoodārzā būs lētāka un būs atlaides trīs slimnīcās (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Vītņragu kazas un Buhāras uriāls Rīgas Zooloģiskā dārza Kazu kalnā.

Rīdziniekiem ieeja zoodārzā būs par eiro lētāka nekā visiem pārējiem Latvijas iedzīvotājiem, un tas tā būs viena no “Rīdzinieku kartes” priekšrocībām, informēja pašvaldībā, kas trešdien pirmo reizi nākusi klajā ar “labumiem”, ko dos šī karte Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Dome informē, ka atlaides no 1.jūlija būs arī trīs Rīgas pašvaldības slimnīcās: Rīgas 1.slimnīcā, Rīgas 2.slimnīcā un Rīgas Dzemdību namā.

Rīgas 1.slimnīcā par maksas pakalpojumiem “Rīdzinieku karšu” turētājiem piešķirs atlaides dienas stacionārā par gultas dienām – 10%, par operācijām līdz 10% – atkarībā no operācijas sarežģītības, par anestezioloģijas pakalpojumiem – 10%, ambulatorajiem apmeklējumiem poliklīnikā – 5%, izmeklējumiem, kuru cena ir virs 50 eiro – 5% lielu atlaidi. Atlaides neattieksies uz stomatoloģijas, rehabilitācijas pakalpojumiem, oftalmoloģijas dienas stacionāru, apmaksu par nakti dienas stacionārā un sociālajām gultām.

Rīgas 2.slimnīca piedāvās 5% atlaidi maksas medicīniskajiem pakalpojumiem – funkcionālās diagnostikas izmeklējumiem, fizikālai terapijai, kustību terapijai, masāžai, solārijam, kaula blīvuma noteikšanai, diennakts aprūpes pacientiem. Bet Rīgas Dzemdību nams  piedāvās 5% atlaidi maksai par paaugstināta servisa palātām, kas ir maksas pakalpojums servisa pakalpojumu jomā.

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir gatavs piedāvāt atlaidi viena eiro apmērā no pamatcenas.

Pēc domes norādītā, neviena no šīm atlaidēm neprasīs papildus dotācijas no Rīgas domes budžeta, jo kapitālsabiedrības rēķinās, ka ar šīm atlaidēm piesaistīs jaunus klientus un tādējādi nosegs savus izdevumus.

“Šis ir tikai pirmais solis, pirmā pakete ar atlaidēm rīdziniekiem. Pakāpeniski priekšrocības rīdziniekiem tiks ieviestas arī citās pašvaldības iestādēs un uzņēmumos. Vienlaikus notiek sarunas ar privātajiem partneriem,” paziņojis Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”).

“Rīdzinieka karte” ir personalizētā viedkarte, kuru izsniedz pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme” un kuras lietotājiem tiek dotas tiesības saņemt Rīgas domes, pašvaldības kapitālsabiedrību un to sadarbības partneru piedāvātos atvieglojumus, pakalpojumus un priekšrocības.

Kartes mērķis ir motivēt, lai cilvēki, kas reāli dzīvo Rīgā, te arī deklarētos.

Šī karte sākotnēji tika domāta, lai diferencētu maksu “Rīgas satiksmes” transportā, taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija to neatbalstīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai atlaide būs spēkā arī tajās dienās, kad zoodārzā izraudzīs prezidentu?

Draugiem Facebook Twitter Google+