×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. februāris, 2015
Drukāt

Rietumi līderi nosoda Ņemcova slepkavību (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama nosodījis “brutālo un zemisko” Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavību piektdienas vakarā Maskavas centrā.

“Mēs aicinām Krievijas valdību veikt pienācīgu, objektīvu un caurskatāmu viņa slepkavības apstākļu izmeklēšanu un nodrošināt, ka par šo zemisko slepkavību vainīgie tiek saukti tiesas priekšā,” teikts Obamas paziņojumā. “Ņemcovs bija nenogurstošs savas valsts aizstāvis, cenšoties panākt saviem Krievijas līdzpilsoņiem tiesības, kādas pienākas visiem cilvēkiem.”

“Es apbrīnoju Ņemcova drosmīgo apņēmību cīnīties ar korupciju Krievijā un novērtēju viņa vēlmi dalīties ar saviem tiešajiem viedokļiem, kad mēs tikāmies Maskavā 2009.gadā,” piebilda Obama.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs paziņoja, ka ir šokēts par apbēdināts par Ņemcova nāvi, slavējot viņa ieguldījumu Krievijā.

“Boriss Ņemcovs veltīja savu dzīvi demokrātiskākai, plaukstošākai, atvērtākai Krievijai un spēcīgām attiecībām starp Krieviju un tās kaimiņiem un partneriem, ieskaitot ASV,” teikts Kerija paziņojumā. “Viņš centās reformēt un atvērt Krieviju un dot krievu tautai lielāku teikšanu viņu valsts dzīvē. Viņa iztrūkums būs ļoti dziļi jūtams Krievijā un pasaulē.”

Arī Francijas prezidents Fransuā Olands nosodījis Ņemcova “naidpilno slepkavību”.

55 gadus vecais Ņemcovs bija “drosmīgs un nenogurstošs demokrātijas aizstāvis, kurš bija apņēmies cīnīties ar korupciju”, teikts prezidenta biroja izplatītajā paziņojumā.

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni sestdien pauda sašutumu par Ņemcova slepkavību, aicinot veikt “pilnu, ātru un caurredzamu izmeklēšanu”.

“Ar sašutumu un dziļām skumjām es esmu uzzinājusi ziņas par brutālo slepkavību,” teikts Mogerīni paziņojumā. “ES sagaida, ka Krievijas varasiestādes veiks pilnu, ātru un caurredzamu šīs slepkavības izmeklēšanu un ātri tiesas priekšā sauks vainīgos.”

Ņemcovs “bija stingrs modernas, plaukstošas un demokrātiskas, pasaulei atvērtas Krievijas Federācijas atbalstītājs”, norādīja Mogerīni.

Savukārt Vācijas kanclere Angela Merkele ir “šokēta par zemisko slepkavību”, paziņoja viņas preses sekretārs Štefens Zeiberts. Merkele aicina Putinu nodrošināt, lai slepkavība tiek izmeklēta un vainīgie saukti tiesas priekšā.

“Viņa augstu vērtē bijušā vicepremjera drosmi, kurš atkārtoti izteica kritiku par valdības politiku,” pavēstīja Zeiberts.

Kā ziņots, Ņemcovs ar vairākiem šāvieniem no garāmbraucošas automašīnas tika noslepkavots piektdienas vakarā Maskavas centrā. Slepkavības vietā atrastas sešas patronas, Ņemcovam trāpīts četras reizes, viņu nāvējoši ievainojot.

Izmeklētāji izskata visas Ņemcova slepkavības versijas, sestdien paziņoja Maskavas Galvenās izmeklēšanas pārvaldes pārstāvis.

Tiesībsargājošās iestādēs uzskata, ka Ņemcova slepkavība bijusi rūpīgi plānota, tai gatavojušies iepriekš. Viena no versijām ir, ka tā bijusi pasūtījuma slepkavība.

Ņemcovam bija 55 gadi, bez viņa palikušas četras meitas un 87 gadus vecā māte. Prezidenta Borisa Jeļcina laikā viņš bija Ņižņijnovgorodas gubernators, vēlāk kļuva par Krievijas valdības premjerministra vietnieku. 2000.gada prezidenta vēlēšanās atbalstīja Vladimiru Putinu, taču drīz vien to atzina par kļūdu un pārgāja opozīcijas rindās, kļūstot par vienu no asākajiem Putina kritiķiem. 2013.gadā tika ievēlēts par Jaroslavļas domes deputātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nabaga makaks,cik viņam žēl:D.Pasaules iekarotājs-gnīda melnais.

  2. sodiet un nosodiet veseli, viss ir un paliks kā bijis!

  3. Ņemcovs kā opozīcija vadonis tika stingri uzraudzīts no Krievijas drošibas dienestu puses ar visu dienakts uzraudzību un sekošanu, pie tam pēc standartiem ar filmēšanu, noklausīšanos.
    Uz tā tilta drošibnieki atsaukti? Kā savulaik Kirovam? Drošibnieki noteikti būtu piefiksējuši šo dramatisko monentu? Nebija jau uzdevuma apsargāt bet piefiksēt visu. Pārējais pēc prāta spējām.

  4. … Putinam nu vairs palikusi viena vieniga pozitiva izvele: atklat un uzmest miltaro/komunistu recidivistu imperialistisko kabalu un atgriezties civila pasaule, vai krist neatgriezami vestures meslaine kopa ar parejiem tas kriminalistiem … !!!

    … Kas vinam vairs tices pec iespejama Polijas prezidenta atentata … zurnalistu un oponentu likvidesanas ka ari asinainas Ukrainas agresijas faktu it ka nezinasanu … vai sis kabalas pasutitajiem un vinam noteiktajiem meliem … ka Stalins, varbut ari Putins ir tikai lelle tumsajiem spekiem …

  5. Kada jeega cileekiem no sis nosodiisanas.Kremla”varonis”joprojaam teelo neziniiti.

Draugiem Facebook Twitter Google+