Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. Rīgā ar akciju “Gājiens nākotnei” pievērsīs politiķu uzmanību klimata problēmām0

Foto: LETA/Zane Bitere

Kustība “Fridays For Future Latvia” sadarbībā ar jaunatnes organizāciju “Protests” šodien Rīgā rīkos akciju “Gājiens nākotnei”, kuras mērķis ir pievērst mediju un politiķu uzmanību klimata problēmām, aģentūru LETA informēja akcijas organizatori.

Gājiena dalībnieki aicināti no plkst.16.30 pulcēties Vērmanes dārzā pie brīvdabas skatuves un doties gājienā Vecrīgas virzienā.

“Gājiens nākotnei” ir daļa no visā pasaulē īstenotiem pasākumiem, kuros piedalīsies vairāk nekā miljons dalībnieku.

Kā norāda akcijas rīkotāji, Latvijas valdība pēdējā laikā publiski paudusi gatavību kļūt par līderiem klimata krīzes novēršanā, taču pagaidām nekas neliecinot, ka šie solījumi tiks pildīti. Latvija saņēmusi vairākus brīdinājumus par atjaunojamās enerģijas, energoefektivitātes un transporta sistēmas uzlabošanas mērķu neatbilstību zinātnieku noliktajām kritiskajām robežām, norāda akcijas organizatori.

Viņu ieskatā, Latvija patlaban ir viena no valstīm, kas kavē zinātnei atbilstošu klimata rīcību starptautiskā vidē. Vienlaicīgi tiekot plānots turpināt intensīvu mežu ciršanu, kas neatbilstot ne dabas aizsardzības, ne klimata mērķiem.

Saistītie raksti

“Fridays For Future Latvia” kustības pārstāve Valentīna Burdukovska uzsvēra, ka starptautisko organizāciju ziņojumi liecina, ka šis ir pēdējais brīdis, kad mainīt kursu. Plašie ugunsgrēki Sibīrijā, karstuma viļņi Eiropā, koraļļu izzušana, kā arī miljons izmiršanas riskam pakļauto sugu liecina, ka esam bīstami tuvu vairākām planētas kritiskajām robežām, sacīja Burdukovska.

Gājiena rīkotāji “Fridays For Future” ir starptautiska kustība, kuras aizsākumi meklējami 2018.gada augustā, kad zviedru skolniece Grēta Tunberga trīs nedēļas pēc kārtas katru skolas dienu sēdēja pretī Zviedrijas parlamentam, protestējot pret valdības rīcības trūkumu saistībā ar klimata pārmaiņu krīzi.

LA.lv
GS
Gundega Skagale
Dabā
Pļavu atjaunotāji testē dažādas vēl Latvijā neapgūtas metodes
1 diena
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Otrdien pierims vējš un kļūs vēsāks
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
LVM atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki” – pozitīvs piemērs videi draudzīgai saimniekošanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
38 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
4 stundas