×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. maijs, 2016
Drukāt

Rīgā ar plašu svētku pasākumu programmu atzīmēs 4.maiju (1)

Foto - LETA

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, Rīgā paredzēta plaša kultūras pasākumu programma, aģentūra BNS uzzināja Rīgas domē.

Svētku programmā paredzēts svinīgais 4.maija pasākums, dienas un vakara koncerti, kā arī kompozīcijas “Ziedu Latvija” veidošana pie Brīvības pieminekļa, sarīkojums “Smaidi, Latvijas, Tev pieder mana sirds!” ģimenēm ar bērniem Vērmanes dārzā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) svinīga atklāšana pēc rekonstrukcijas, tradicionālais 4.maija Latvijas filmu maratons kinoteātrī “Splendid Palace”, kā arī koncerti Rīgas kultūras centros un baznīcās.

Programma Rīgā 4.maija rītā sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Sv.Jēkaba katedrālē, bet jau no plkst.11 pie Brīvības pieminekļa iedzīvotāji aicināti vērot Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un koncertu.

Plkst.14 notiks tradicionālā ziedu nolikšanas ceremonija, bet plkst.15 laukumā pie Brīvības pieminekļa, piedaloties orķestriem no Liepājas, Ventspils, Jelgavas un Rīgas, kā arī pazīstamiem solistiem, notiks koncerts “Dzimtenes melodijas”. Tajā skanēs Raimonda Paula kompozīcijas, Ulda Marhilēviča skaņdarbi, latviešu komponistu patriotiskās dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmu programma.

Vakara svētku koncerts “Mūsu balsis brīvībai” pie Brīvības pieminekļa sāksies plkst.20. Tajā piedalīsies apvienotais koris diriģenta Inta Teterovska vadībā, instrumentālā grupa, solisti Ieva Akurātere, Daumants Kalniņš, Andris Ērglis, Ieva Sutugova, Zane Dombrovska, Kalvis Bormanis un Ainārs Virga.

Translāciju nodrošina Baltic Live Cam

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinībās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt svinīgo Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atklāšanas pasākumu, kas sāksies plkst.10 Valdemāra ielas posmā no Kalpaka bulvāra līdz Elizabetes ielai. Pie muzeja ēkas varēs klausīties Latvijas skatuves mākslinieku – Ingas Šļubovskas-Kancēvičas, Elzas Rozentāles, “DJ Monsta”, Laimas Jansones, vokālo grupu “Framest” un “Anima Solla”, kā arī citu mūziķu sniegumu. Apmeklētāji svētku atmosfēru varēs baudīt arī ar uzkodām un dzērieniem uz ielas ierīkotajās pop-up kafejnīcās. Otrpus muzeja ēkai, Esplanādes parka pusē, bērni aicināti iesaistīties radošajā darbnīcā “Ceļš uz muzeju”, savukārt pie Latvijas Mākslas akadēmijas ikviens būs gaidīts “Baltā galdauta svētku” piknika zonā.

Vērmanes dārzā notiks pasākums “Smaidi, Latvija, Tev pieder mana sirds!”. Pasākuma laikā būs iespēja vērot koncertprogrammu ar tautas deju kolektīvu un teātra “Zīļuks” piedalīšanos, dzirdēt saksofonistu kvartetu “N[Ex]T Move”, Markus Rivas, Kārļa Kazāka un Ievas Akurāteres dziedājumu, kā arī grupas “Tumsa” uzstāšanos. Līdztekus koncertprogrammai bērni varēs līdzdarboties gan zīmējot, lokot, pinot, stādot un krāsojot, gan arī sportojot.

Valsts svētkiem veltīti pasākumi notiks arī kultūras centros, muzejos un baznīcās. Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs animācijas filmu seanss bērniem un koncerts “‘Likteņlīnijas”, kultūras centrā “Imanta” koncertēs Ieva Kerēvica, Andris Ērglis un Igo, bet kultūras centrā “Iļģuciems” iedzīvotāji aicināti uz koncertu “Mana uguns”.

Rīgas Sv. Jāņa baznīcā klausītāji gaidīti koncertā “Brīvība. Dzīvība”, savukārt Rīgas Sv.Pētera baznīcā apmeklētājus priecēs koncerts latviešu kormūzikas koncertu ciklā “Tev mūžam dzīvot, Latvija!”. Latviešu kora dziesmas skanēs arī “Lielajā ģildē”, koncertā “Laika vēji Latvija” un Latvijas Nacionālajā teātrī, kur notiks svētkiem veltīts kormūzikas un tautas deju koncertuzvedums “Pie Daugavas”.

Rīgas Porcelāna muzejā 4.maijā darbosies svētku dāvanu apgleznošanas darbnīca “Latvija iedvesmo”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lūdzu tiešraidi no Defilē programmas .Loti skaisti. Vai LMT STRAUME VARĒTU TO NOORGANIZĒT?

Draugiem Facebook Twitter Google+