×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Rīgā atkal aktivizējušies viltus sociālie darbinieki

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā, Vidzemes priekšpilsētā, aktivizējušies iedzīvotāju apkrāpēji, kas uzdodas par sociālajiem darbiniekiem, aģentūru BNS informēja Rīgas domes (RD) Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice, atsaucoties uz Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes sniegto informāciju.

Tādēļ RD aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un ņemt vērā, ka īstie sociālie darbinieki parasti nemēdz ierasties mājās bez brīdinājuma, turklāt visi viņu sniegtie pakalpojumi ir bez maksas.

Brice norādīja – lai saņemtu sociālo palīdzību vai sociālo pakalpojumu, rīdzinieki vēršas Rīgas Sociālā dienesta nodaļu teritoriālajos centros pie sociālā darba speciālista. Piezvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, var noskaidrot savu sociālo darbinieku un pieņemšanas laikus, informāciju var iegūt arī Labklājības departamenta mājaslapā: www.ld.riga.lv sadaļā “Rīgas Sociālais dienests”.

“Kad klients ir ticies un iepazinies ar savu sociālo darbinieku un ir izklāstījis savas sociālās problēmas, tikai pēc tam sociālais darbinieks apmeklēs viņu mājās, bet pirms tam viņš vienmēr iepriekš sazināsies ar klientu un vienosies par apmeklējuma laiku. Tikai īpašos gadījumos sociālais darbinieks var doties pie klienta bez iepriekšēja brīdinājuma, pamatojoties uz policijas, bāriņtiesas vai ģimenes ārsta sniegto informāciju, lai noskaidrotu, vai sniegtā informācija ir patiesa, un lai sniegtu nepieciešamo sociālo palīdzību,” uzsvēra Brice.

Sociālajam darbiniekam, apmeklējot klientu dzīvesvietā, jānosauc savs uzvārds un jāuzrāda sava darba apliecība, kurā minēts iestādes nosaukums, ir sociālā darbinieka fotogrāfija, viņa personas kods. Uz apliecības ir Rīgas Sociālā dienesta vadītāja paraksts un iestādes zīmogs.

“Ja cilvēks apgalvo, ka ir sociālais darbinieks, bet nevar uzrādīt darba apliecību, nav pazīstams un par savu apciemojumu nav informējis, Rīgas domes Labklājības departaments iesaka viņam neuzticēties un neielaist dzīvoklī. Nekādā gadījumā svešiniekam nav jāizrāda savas dzīvoklis, nav jāuzrāda savi naudas uzkrājumi, kā arī nav jādod līdzi savi personu apliecinošie dokumenti, jo, tikai vēršoties Rīgas Sociālajā dienestā, ir lūgts tos uzrādīt,” klāstīja Brice.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+