×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

“Riga IFF” šogad papildinās programmu profesionāļiem

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (“Riga IFF”), kas Rīgā norisināsies jau trešo gadu, katru gadu cenšas publikai piedāvāt ko jaunu un, kā šodien žurnālistiem sacīja festivāla prezidente un dibinātāja Aija Bērziņa, arī turpmāk festivāla piedāvājumu klāsts tiks paplašināts.

“Riga IFF” desmit dienu garumā, no 13. līdz 23. oktobrim, piedāvās baudīt astoņas filmu programmas, pirmo reizi tiks piedāvāta industrijas programma kino nozares profesionāļiem, kā arī tiks rīkoti dažādi izglītojoši un saviesīgi pasākumi, zinātniskā konference, vietējo un ārzemju kino profesionāļu tikšanās un semināri.

Bērziņa stāstīja, ka festivāls jau trešo gadu kino cienītājiem un nozares profesionāļiem piedāvās pasaules un Latvijas labāko kino. “Festivāls ar katru gadu aug un attīstās, un lielākais izaicinājums ir atrast un izdomāt jaunus notikumus, kas festivālu padarītu par nozīmīgu kultūras notikumu Rīgas dzīvē,” sacīja Bērziņa. Lai arī festivālā jau tagad tiek piedāvāta bagātīga pasākumu programma, festivāla rīkotāji nedomā pie tā apstāties, akcentējot, ka Tallinā filmu festivāls ilgst 15 dienas un tas kļuvis par reģiona lielāko notikumu. Līdzīga situācija ir arī Lietuvā, tādēļ Rīgai vēl ir iespējas augt.

“Riga IFF” tiks ieskandināts 13. oktobrī ar festivāla ekspozīcijas atklāšanu kinoteātrī “Splendid Palace”. Fotomākslinieks Andrejs Strokins ir atradis vērienīgu fotoarhīvu ar Padomju Latvijas kinoteātra “Palladium” aizkulisēm, bet arhitekts Zigmārs Jauja uzzinājis jaunas lietas par Rīgas kinoteātriem. Tāpat šajā vakarā pirmizrādi piedzīvos Katrīnas Neiburgas īsfilma “Garāža”, informēja “Riga IFF” direktore Liene Treimane.

Festivāla atklāšana notiks 14 .oktobrī. Jau par tradīciju kļuvis, ka festivāls tiek atklāts ar nacionālu pirmizrādi. Šoreiz tā būs festivāla “Artdocfest” un Rīgas programmas kuratora Vitālija Manska otrās Latvijā producētās filmas “Radinieki” pirmizrāde Latvijā. Producents no “Ego Media” Guntis Trekteris skaidroja, ka filma “Radinieki”, iespējams, ir viena no personskākajām un intīmākajām režisora Manska filmām. Filma ir personisks režisora stāsts par viņa radiniekiem Ukrainā, kas šajā valstī piedzīvotā konflikta laikā ir sašķēlusies.
Festivāla pirmā nedēļas nogale būs veltīta ģimenēm, piedāvājot filmas dažāda vecuma bērniem, kā arī notiks diskusija par kino kā mācību līdzekli. Tāpat pirmajā nedēļas nogalē tiks piedāvāta dokumentālo filmu programma “Artdocfest/Riga”, kuras laikā pirmizrādi piedzīvos Latvijas, Ukrainas un Vācijas dokumentālā filma “Ukrainas šerifi”, kuras režisors ir Romāns Bondarčuks. Programmā “Artdocfest/Riga” iekļautās filmas festivālā tiks demonstrētas tikai vienā seansā.

Festivāla turpinājumā jau tiks piedāvāta festivāla starptautiskā konkursa skate. Pērn iedibinātajā starptautiskajā pilnmetrāžas filmu konkursā šogad iekļautas deviņas filmas. Kopā ar skatītājiem tās vērtēs arī festivāla aicināta starptautiska žūrija, kurai līdz 22.oktobra vakaram būs jāizraugās viena filma, kas iegūs šā gada festivāla balvu, kuras autors ir Ervīns Broks. Šajā konkursā nav nedz stilistisku, nedz žanrisku ierobežojumu, tādēļ ir gan dokumentālais, gan spēles kino, arī animācija un tik dažādās starpžanru izpausmes.

Festivāla piedāvātajā programmā “Riga IFF Selection” būs iekļautas filmas, kas atceļojušas no visiem lielākajiem Eiropas festivāliem, savukārt programmā “In kino Veritas” ir festivāla retrospekcijas programma, kas šogad pievērsusies kino naratīva jeb stāsta dažādajām izpausmēm. Tāpat festivāls turpinās iepazīstināt ar ziemeļu kaimiņa veikumu kino, apkopojot filmas programmā “Nordic Highlights”, savukārt festivāla otrajā nedēļa, kad Rīgā viesosies vairāk starptautisku viesu, tiks piedāvāta programma “Lielais Kristaps. Izlase”. Būs arī starptautiska programma “Short Riga”, kas ietver arī Baltijas studentu īsfilmu konkursa un Baltijas mūzikas videokonkursa skati.

Šā gada festivāla jaunums būs pirmais starptautiskais filmu tirgus Rīgā, kas notiks divas dienas. 21.oktobrī notiks Latvijas filmu projektu prezentācijas, iepazīstinot ar spēlfilmām un dokumentālajām filmām, kuras plānots pabeigt līdz 2018.gada beigām. Tiks rīkota arī Maikla Gabina lekcija par auditorijas piesaisti Eiropas filmām digitālās ēras apstākļos, savukārt nākamajā dienā notiks paneļdiskusija par bērnu kino aktuālo situāciju starptautiskā mērogā un notiks topošo Eiropas bērnu filmu projektu prezentācijas.

Festivāla programmā tiks piedāvāta arī zinātniskā konference “Jānis Streičs, viņa filmas un laikmetu zīmes” un īpašais seanss Streiča 1989. gada filmai “Carmen Horrendum”.
Festivāla pasākumi norisināsies kinoteātrī “Splendid Palace”, “K.Suns” un “Kino bize”. Biļetes uz festivāla seansiem un pasākumiem iepriekšpārdošanā var iegādāties “Splendid Palace”, “Biļešu servisā” un festivāla mājaslapā “www.rigaiff.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+