×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Rīgā izstādīs plašu Antana Sutkus fotogrāfiju retrospekciju

Ulvja Alberta fotoUlvja Alberta foto

Galerijā “Birkenfelds” būs apskatāma pazīstamā lietuviešu fotogrāfa Antana Sutkus darbu izstāde “Lietuvas cilvēki”, aģentūrai BNS pavēstīja galerijas direktors Toms Zvirbulis.

Lietuvas cilvēki un to dzīve dažādos periodos ir Antana Sutkus (1039) mūža tēma. Viņa fotogrāfijās cilvēki nešauj, neizģērbjas, nedemonstrē akrobātisku virtuozitāti, viņi savā ikdienas ritmā veic ierastas darbības, nemanot, ka viņus vēro fotogrāfs. Sutkus piemīt spēja meistarīgi notvert īsto momentu un padarīt fotogrāfiju par stāstu. Izstādē būs iespēja novērtēt meistara radošās dzīves ceļu, estētiskās vērtības un dokumentēto laiku.

Sutkus darbi atrodas pasaules izcilākajos muzejos un privātkolekcijās, tostarp Viktorijas un Alberta muzejā Londonā, Modernās mākslas muzejā Stokholmā, Francijas Nacionālajā bibliotēkā, Maskavas Fotogrāfijas namā/Multimediju mākslas muzejā. Divdesmit Sutkus darbi ir “ABLV Bank” veidotājā Laikmetīgās mākslas muzeja fotomākslas kolekcijā Latvijā.

Fotogrāfa sadarbība ar galeriju “Birkenfelds” sākusies 2009.gadā ar lielu darbu retrospekciju. Kopš pēdējās izstādes Rīgā mākslinieks daudz strādājis ar vairāk nekā 200 000 negatīvu arhīvu un pagājušajā gadā, savā 75 gadu jubilejā, Viļņas galerijā “Vartai” izstādījis līdz šim neredzētus darbus. Lielākā daļa no šīs izstādes ar nosaukumu “Lietuvas cilvēki” tagad atceļojusi uz Rīgu.

Ekspozīciju papildinās Sutkus ikdienas dzīves dokumentējums latviešu izcelsmes amerikāņu fotogrāfa Ulvja Alberta (1942) darbos “Fotogrāfa portrets” “2009.gada decembrī pirms Ziemassvētkiem man bija iespēja fotografēt Antanu Sutku viņa mājās Viļņā, Lietuvā. Tās bija labākās fotogrāfijas, ko biju uzņēmis visā gadā,” atzinis Alberts.

Izstāde galerijā “Birkenfelds” būs aplūkojama no 18.septembra līdz 10.oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+