×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. jūlijs, 2013
Drukāt

Rīgā lietus appludina vairākas ielas. Fotoreportāža

LETALETA

Rīgas dome (RD) uz piektdien lietusgāžu rezultātā aplūdušajām ielām nosūtījusi ūdens atsūknēšanas iekārtas, aģentūrai BNS pavēstīja RD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietnieks Uģis Vidauskis.

Pilsētas iedzīvotāji arī tiek aicināti ziņot par applūdušajām vietām, zvanot RD Satiksmes vadības centram.

Domē sacīja, ka pēc meteorologu prognozēm piektdien Rīgā nokrišņu daudzums sasniegs 15 – 17 milimetrus, savukārt 18.jūlijā īsā laika posmā nolija 14 milimetri. Vidējā ikgadējā mēneša norma ir 78 milimetri.

Vidauskis pastāstīja, ka 18.jūlijā ūdens tika atsūknēts 14 pilsētas vietās – Kokneses – Visbijas ielas krustojuma, Čiekurkalna 1. līnijā, Varoņu ielā pie krematorijas, Viestura prospekta virzienā uz un no centra, Duntes ielā, Krišjāņa Barona ielā pie Pērnavas ielas, Ropažu ielā, Biķernieku – Kastrānas ielu krustojumā, Ganību dambī, Miera ielā, Pētersalas ielas – Katrīnas dambja krustojumā, Ropažu – Džutas ielu krustojumā, kā arī Tvaika ielā starp Lāpstu un Zāģeru ielām.

Par applūstošiem ceļu posmiem Rīgā tiek uzskatīta Vienības gatve posmā no Telts ielas līdz Satiksmes ielai, Krasta iela zem Salu tilta, Ulmaņa gatve zem Bauskas pārvada, Čiekurkalna 1.garā līnija zem Vairoga tilta, Varoņu iela pie Rīgas kremācijas centra, Viestura prospekts pie Meža prospekta, Gaigalas iela posmā no Silikātu līdz Stūrmaņu ielai, Mencu – Kapteiņu ielu krustojums, Flotes iela, Dāliju – Dauguļu ielu krustojums, Traleru iela 2, un Dandāles iela,

Domē informēja, ka pilsētas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas maģistrālo kolektoru garums pilsētā ir aptuveni 195 kilometrus garš un ūdens noteci palīdz nodrošināt septiņas rajona nozīmes sūkņu stacijas. Lielākā daļa no pilsētas lietus ūdens kanalizācijas tīkliem ir būvēta pagājušajā gadsimta 70. – 80.gados, izmantojot sliktas kvalitātes cauruļvadus un būvdarbus veicot nepietiekošā vai pat zemā kvalitātē. Līdz ar to lietus kanalizācijas tīkls ir novecojis un neatbilst mūsdienu prasībām, tādēļ notiek pakāpeniska to modernizācija. Šobrīd jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem.

{gallery id=”1930″}

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.9
Alūksne +12.4
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12
Ventspils +13.2
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+