Latvijā
Rīga

Rīgā nojauks vēl piecus graustus1


Rīgā 2016.gada 15.februārī nojauca graustu Brīvības ielā 78a, kas dregradēja vidi.
Rīgā 2016.gada 15.februārī nojauca graustu Brīvības ielā 78a, kas dregradēja vidi.
LETA/Evija Trifanova – foto

Rīgā plānots nojaukt piecus graustus, bet vēl divus sakārtot piespiedu kārtā, tā pirmdien lēma Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja.

Dome plāno nojaukt ēkas Mazā piena ielā 11, Bērzaunes ielā 10, Kaukāza ielā 14, Lomonosova ielā 1k-16 un Ieriķu ielā 7A. Daļai īpašumu jau ilgstoši ir izsniegtas būvatļaujas ēku nojaukšanai, taču būvju īpašnieki to nav izdarījuši, kas tikai pasliktinājis ēku stāvokli, tādējādi radot apdraudējumu iedzīvotājiem.

Piespiedu kārtā tiks sakārtota arī ēka Čiekurkalna 6.šķērslīnijā.

Kā tika norādīts komitejā, bīstamākais grausts atrodas Vīlandes ielā 11. Dome ir gatava sākt ēkas piespiedu sakārtošanu, tomēr vēl dos laiku to izdarīt ēkas īpašniekiem. Nama tehniskais un vizuālais stāvoklis jau vairāku gadu garumā nav uzlabojies. Tā tehniskās apsekošanas atzinumā norādīts, ka ēka pēc uzsāktās un pārtrauktās rekonstrukcijas, kā arī ugunsgrēka tās kreisajā spārnā ir nonākusi avārijas stāvoklī.

Būves īpašnieks kopš 2002.gada ir SIA “Vīlande”, kam jau agrāk noteikts pienākums uz Vīlandes un Vidus ielu ietvēm uzstādīt gājēju aizsargtuneļus ar drošu nojumi un brīdinājuma zīmēm. Tāpat būves īpašniecei nekavējoties vajadzēja izstrādāt nepieciešamo dokumentāciju ēkas sakārtošanai tādā apjomā, lai pilnībā novērstu tās uzturēšanas trūkumus, un uzsāktu būves sakārtošanas darbu izpildi.

Kā deputātiem skaidroja Īpašuma departamenta pārstāvis Boriss Maizenbergs, ēkas īpašnieks ir veicis ēkas tehnisko apsekošanu un izstrādājis atjaunošanas projektu, kas vēl ir jāapstiprina Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai. Šobrīd īpašniekam ir dots viens mēnesis laika, lai ēkas sakārtošanas darbus uzsāktu patstāvīgi, pretējā gadījumā to par saviem līdzekļiem veiks Rīgas dome. Aptuvenās remontdarbu izmaksas varētu būt ne mazākas kā 50 000 eiro un iztērētie līdzekļi tiks piedzīti no ēkas īpašnieka.

Saistītie raksti

Kā norādīja komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR), ja īpašnieks savu solījumu neizpildīs un dome sāks piespiedu sakārtošanu, papildus paaugstinātajai nodokļu likmei, katru nedēļu īpašniekam tiks piemērots 10 000 eiro sods.

Kopumā “Vīlande”, neskaitot paaugstinātās nekustamā īpašuma nodokļa likmes apmērus, sodos jau samaksājusi vairāk nekā 10 000 eiro.

LA.lv