×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Rīgā notiks vēstures rekonstrukcijas spēles

Foto - LETAFoto - LETA

Piemiņas ugunskura iedegšanas pasākums par godu 1991.gada barikāžu dienai Doma laukumā.

Barikāžu atceres nedēļā 13. janvārī un 18. janvārī Rīgā notiks vēstures rekonstrukcijas spēles, šodien preses konferencē informēja 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

Spēlēs piedalīsies skolēni gan no latviešu, gan mazākumtautību skolām. Jaunieši iejutīsies barikāžu dalībnieku un Ziemassvētku kauju dalībnieku tēlos. Ar skolēniem kopā būs barikāžu dalībnieki, kuri viņiem palīdzēs būvēt barikādes un stāstīs par notikumiem 1991. gada janvārī.

Sabiedrības integrācijas fonda projektu koordinatore Dita Auziņa stāstīja, ka spēles notiek ar mērķi vest kopā latviešu un mazākumtautību skolēnus, lai parādītu, ka barikādēs cīnījās pret cilvēkiem ar citādiem politiskajiem uzskatiem, nevis pēc tautības.

Latvijas Tautas frontes toreizējais priekšsēdētājs, 11.Saeimas deputāts Romualds Ražuks (RP), kurš piedalīsies spēlēs, stāstīja, ka vēlas nodot nākamajām paaudzēm izpratni par to, kāds spēks ir kopīgas idejas aizstāvēšanā. Viņš pauda, ka 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība vēlas nodot barikāžu atceres tradīciju tālāk – jaunajai paaudzei. Ražuks uzsvēra, ka barikādes bija ne tikai cīņa par neatkarību, bet arī par demokrātiju, kurā visi var paust savu viedokli, pat ja tas ir kādam nepatīkams.

1991. gada barikāžu muzeja ekspozīcijas administratore Ieva Eglīte stāstīja, ka 13. janvārī plkst.15 Zaķusalā notiks vēstures rekonstrukcijas spēle par barikāžu laiku. To laikā notiks barikāžu ugunskuru iekuršana, dažādu uzdevumu veikšana sadarbībā ar 1991. gada barikāžu dalībniekiem. Barikāžu dalībnieki dalīsies savos atmiņu stāstos, būs arī iespēja iestiprināties lauku virtuvē. Pēc rekonstrukcijas spēles dalībnieki tiks aicināti piedalīties barikāžu piemiņas pasākumos Zaķusalā.

18. janvārī plkst.12 notiks vēstures rekonstrukcijas spēle par Ziemassvētku kaujām. Spēlēs būs fiziskās un intelektuālās komandu sacensības par Ziemassvētku kauju un Pirmā pasaules kara tēmu. Pēc spēlēm notiks dalībnieku apbalvošana un iestiprināšanās lauku virtuvē.

Rekonstrukciju spēlēm vēl iespējams pieteikties līdz 10. janvārim. Aicina pieteikties 10.-12.klašu skolēnu grupas desmit cilvēku sastāvā. Pieteikumā jāiekļauj informācija par dalībniekiem un to, kurā no rekonstrukciju spēlēm komanda vēlas piedalīties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+