Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
18. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgā prognozē augstus ieņēmumus no aizvadītās tūrisma sezonas

Foto-LETAFoto-LETA

Ieņēmumi no aizvadītās tūrisma sezonas Rīgā varētu būt pietiekami augsti, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča (GKR).

Rīgu aktīvi apmeklējuši viesi no Skandināvijas, kuri, viesojoties Rīgā, parasti tērējot visvairāk naudas, stāsta Jermoloviča. Ja vidējie izdevumi uzturēšanās laikā pilsētā ir 74,86 eiro, tad, piemēram, norvēģu tūristiem šī summa ir teju divreiz augstāka – 122,66 eiro. Tāpat tūristi arvien vairāk apmeklējot dažādus izklaides pasākumus, tirdziņus, koncertus.

Jermoloviča norāda, ka pašlaik oficiālie dati ir pieejami vien par aizvadītās sezonas otro ceturksni, kad Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apmetušies 334 048 viesi, kas ir par teju 8% vairāk nekā šajā laika periodā pērn. Prognozējot kopējos sezonas rādītājus, tūristu skaits būs saglabājies ar plus zīmi, uzskata RTAB vadītāja.

Pēdējās tendences liecinot, ka Rīgu visvairāk apmeklē tūristi no Vācijas – 14%, Krievijas – 9,8%, Somijas – 6,6%, Igaunijas – 6,3%, Norvēģijas – 6,1%, Lietuvas – 5,8%, Zviedrijas – 5,4% un Lielbritānijas – 4,8%. Vienlaikus Jermoloviča atzīst, ka ir jūtama Krievijas tūristu mazināšanās, salīdzinot ar pērno gadu, taču, pateicoties veiksmīgam tūrisma nozares darbam, to izlīdzinot viesu skaita palielināšanās no Rietumu valstīm.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (9)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+