Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
18. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgā prognozē augstus ieņēmumus no aizvadītās tūrisma sezonas

Foto-LETAFoto-LETA

Ieņēmumi no aizvadītās tūrisma sezonas Rīgā varētu būt pietiekami augsti, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča (GKR).

Rīgu aktīvi apmeklējuši viesi no Skandināvijas, kuri, viesojoties Rīgā, parasti tērējot visvairāk naudas, stāsta Jermoloviča. Ja vidējie izdevumi uzturēšanās laikā pilsētā ir 74,86 eiro, tad, piemēram, norvēģu tūristiem šī summa ir teju divreiz augstāka – 122,66 eiro. Tāpat tūristi arvien vairāk apmeklējot dažādus izklaides pasākumus, tirdziņus, koncertus.

Jermoloviča norāda, ka pašlaik oficiālie dati ir pieejami vien par aizvadītās sezonas otro ceturksni, kad Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apmetušies 334 048 viesi, kas ir par teju 8% vairāk nekā šajā laika periodā pērn. Prognozējot kopējos sezonas rādītājus, tūristu skaits būs saglabājies ar plus zīmi, uzskata RTAB vadītāja.

Pēdējās tendences liecinot, ka Rīgu visvairāk apmeklē tūristi no Vācijas – 14%, Krievijas – 9,8%, Somijas – 6,6%, Igaunijas – 6,3%, Norvēģijas – 6,1%, Lietuvas – 5,8%, Zviedrijas – 5,4% un Lielbritānijas – 4,8%. Vienlaikus Jermoloviča atzīst, ka ir jūtama Krievijas tūristu mazināšanās, salīdzinot ar pērno gadu, taču, pateicoties veiksmīgam tūrisma nozares darbam, to izlīdzinot viesu skaita palielināšanās no Rietumu valstīm.

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar aluRīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+