×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Rīgā un Venspilī atkal notiks “Zelta maskas” izrādes

Viktorijas Ļebedevas / publicitātes fotoViktorijas Ļebedevas / publicitātes foto

Skats no izrādes "Krietnais cilvēks no Sečuānas".

Nākamajā nedēļā, no 13. līdz 18. oktobrim, Rīgā un Ventspilī tiks rādītas izrādes, kas nominētas un ieguvušas Krievijas nacionālā teātra prēmiju “Zelta maska”.

Šis ir jau devītais festivāls “Zelta maska Latvijā”, un visus šos gadus tā nemainīgie atbalstītāji ir Rietumu Banka un uzņēmums “Severstaļ”.

“Festivāls “Zelta maska Latvijā” vienmēr norit ne tikai augstā mākslinieciskā līmenī, bet arī siltā, inteliģentā un patiesi draudzīgā atmosfērā,” saka Rietumu Bankas padomes priekšsēdētāja vietnieks Arkādijs Suharenko. “Starpvalstu attiecības ir daudzšķautņainas, un to izturība brīžiem tiek pārbaudīta. Šādā situācijā ir svarīgi, lai kultūru dialogs nenoplaktu, bet, gluži pretēji, kļūtu vēl aktīvāks un atklātāks. Māksla ir universāla saziņas valoda un palīdz mums plašāk un gudrāk raudzīties uz notiekošo; tā nostiprina gan humanitārās, gan ekonomiskās, gan politiskās attiecības.”

“Šajos deviņos gados ir notikušas daudzas pārmaiņas: festivāls ir pārvarējis Latvijas galvaspilsētas robežas un tikai viena dramatiskā žanra rāmjus, līdztekus izrādēm pastāv sabiedriska labdarības programma. Tomēr svarīgākais ir tas, ka ir izaugusi jauna skatītāju paaudze, kurai iepazīšanās ar Krievijas teātri notiek ne tikai, pateicoties savulaik vienotajai valodas telpai; tā ir interesanta, saviļņojoša divu kultūru dialoga pieredze,” savā Latvijas skatītājiem veltītajā uzrunā teica festivāla “Zelta maska” prezidents Georgijs Taratorkins.

Šogad Rīgas un Ventspils skatītāji, kā arī viesi no Krievijas, kas brauc uz Latviju uz šo festivālu, varēs redzēt dažādu žanru un virzienu iestudējumus. Tā ir vienmēr aktuālā un mūsdienīgā klasika – “Jevgeņijs Oņegins” un “Anna Kareņina” Jevgeņija Vahtangova teātra (Maskava) interpretācijā, Mihaila teātra (Sanktpēterburga) modernais balets “Daudzpusība. Klusuma un tukšuma formas”, Sanktpēterburgas Lielā leļļu teātra izrāde bērniem “Barmalejs”. 20. gadsimta Rietumeiropas dramaturģiju reprezentēs Aleksandra Puškina teātra (Maskava) pēc Bertolda Brehta leģendārās lugas iestudētais “Krietnais cilvēks no Sečuānas”.

“Zelta maskas” iestudējumi Latvijā būs redzami uz Dailes teātra, Nacionālā teātra un Latvijas Nacionālās operas skatuves Rīgā, kā arī Ventspils teātra namā “Jūras vārti”.

Festivāls noris ar Latvijas Kultūras ministrijas, Krievijas Kultūras ministrijas, Krievijas Teātru darbinieku savienības, Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā, Rīgas un Ventspils domes un Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+