×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Rīgas bērnudārza audzinātājas par algu jūtas piekrāptas (6)

No LTV "Panorama" "Twitter"No LTV "Panorama" "Twitter"

Vairākas Rīgas 220.bērnudārza audzinātājas jūtas piekrāptas ar solīto atalgojuma pieaugumu, jo realitātē tāds neesot pieejams, tāpēc dažas audzinātājas domā par darba pamešanu, vēsta LTV.

Audzinātājas skaidroja, ka algas it kā ir paaugstinātas, taču arī slodzes ir palikušas lielākas, līdz ar to “reālā” alga nav augusi. Turklāt realitātē pašreizējā darba organizācija daudzos bērnudārzos palielinātās 40 stundu slodzes nemaz neļaujot nostrādāt, jo grupiņu audzināšanu, kas nedēļā aizņem 60 stundas, dala divas pedagoģes, sekojoši abām nepietiek stundu pilnai slodzei, sekojoši nākas strādāt nepilnu slodzi un nekāda pieauguma nav.

Šādos apstākļos jaunā mācību gada priekšvakarā Rīgas 220.bērnudārzā atlūgumu iesniegusi viena, bet šādu iespēju apsver vēl divas audzinātājas.

Valdība jūlijā apstiprināja skolotāju atalgojuma reformas ieviešanu un algas palielināšanu pakāpeniski no šī gada 1.septembra. Reformas rezultātā minimālo atalgojumu par vienu pedagoģisko likmi palielinās no pašreizējiem 420 eiro līdz 680 eiro, taču vienlaikus tiek pārskatītas skolēnu un pedagogu skaitliskās proporcijas un pedagogu darba slodzes.

Savukārt attiecībā uz bērnudārzu pedagogiem, kas strādā ar bērniem līdz piecu gadu vecumam un kuriem algas maksā pašvaldības, algas tik strauji necels. Pašvaldībām būs obligāti jāpalielina algas no pašreizējiem 420 eiro par 30 stundu slodzi līdz 560 eiro par 40 stundu slodzi, kas būtībā nozīmē, ka alga nepieaugs. Pašvaldības gan varēs brīvprātīgi izlemt par lielākām algām.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Jelgavā tas pats! Pretīga sajūta,esam atkal apmuļķotas no pašvaldības puses.

    • ………bet Jelgava vienmēr ir izcēlusies! ZZS rullē! Ropažos un Carnikavā pirmsskolas skolotājas saņems vairāk kā tūkstots eur., tā būs diskriminācija……katra pašvaldība noteiks algas skolotājām! Kur mēs ejam……attopieties Šadurska kungs!!!!!!!!

  2. piekrītu ka arī viņām būtu jāstrādā 40 stundas darbs kā visiem pārējiem. veikalos saņem pārdevēji daudz mazāku algu par garākām stundām

  3. Nu vajadzētu tad arī strādāt tās 40 stundas,nevis atvērt grupiņu pusastoņos,lai mammas skrien uz savu darbu mēli izkārušas un beigt 8,nevis 5 jau taisīties uz māju pusi un skatīties uz māmiņu kā uz krokodīlu,jo atļāvusies ierasties pussešos pakaļ savam mīļumam. Vaidēt tik zinat,nevis godprātīgi strādāt. Mans mazbērns 5gadīgā grupiņā tā arī neko jaunu nebija iemācijies,ka meita bija spiesta meklēt citu dārziņu,kur pienācīgi sagatavotu skolai. Svētki bērniem bija nekādi un es ierosinātu atņemt to pašu algu,ko saņēmāt agrāk. Ak,nabadzītes,kā pārstrādājušās!

  4. nelieši. redzēsim, cik ilgi šī ņirgāšanās par strādājošiem cilvēkiem notiks….

Draugiem Facebook Twitter Google+