×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

“Rīgas Biržā” atklāj krāšņu Eiropas mākslinieku izstādi (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Mākslas muzejā “Rīgas Birža” no 30. aprīļa līdz 5. jūlijam norisināsies izstāde “Provansas valdzinājums”, kurā varēs aplūkot Pjēra Ogista Renuāra, Anrī Matisa, Vinsenta van Goga, Pola Gogēna, Marka Šagāla, Raula Difī, Pablo Pikaso un citu ievērojamu mākslinieku darbus.

“Izstādes koncepcija – Provansas valdzinājums – radās ciešā sadarbībā ar mākslas muzeja “Rīgas Birža” speciālistiem. Gada garumā ideja un Dienvidfrancijas kultūras telpas spilgtie iespaidi ir materializējušies izstādes ekspozīcijā. Ievērojot, ka kopā ar partneriem īstenojam Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveides ieceri, mums ir būtiski arī uzsvērt, ka laikmetīgās mākslas attīstība 20. gadsimtā nav iedomājama bez tās priekšteča – klasiskā modernisma, kurā ietilpst arī izstādē pārstāvētie mākslas darbi. Gan Provansas dabas iedvesma, gan jaunie, Francijā dzimušie modernisma virzieni bijis iedvesmas avots arī vairākām Latvijas mākslinieku paaudzēm. Izstādē ikvienam būs iespēja redzēt, kā Provansas valdzinājums ir ietekmējis Latvijas mākslinieku – Aleksandras Beļcovas un Alekseja Naumova – darbus,” akcentē Boriss Teterevs.

Izstāde būs bezprecedenta gadījumu Baltijas valstu izstāžu dzīvē. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja sadarbības partneri šajā projektā ir Orsē muzejs un Žorža Pompidu centrs Parīzē, Pikaso muzejs Antibā, Aleksandra Puškina Valsts mākslas muzejs Maskavā un Konstantīna Mikolaja Čurļoņa Nacionālais mākslas muzejs Kauņā. Tiks eksponēti arī darbi no “Belgazprombank” kolekcijas Minskā. Izstādes atklāšanu ar savu dalību īpaši šim notikumam veltītā konferencē godinās arī muzeju direktori un vadošie speciālisti.

Ar šo izstādi Borisa un Ināras Teterevu fonds atzīmē piecu gadu darbību Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. No 1. maija izstāde ir pieejama apmeklētājiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+