Rīgas “Dinamo” cieš zaudējumu pret Kuldas pārstāvēto “Salavat Julajev” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmajā mājas spēļu sērijas mačā trešdien ar 2:5 (1:1, 1:3, 0:1) zaudēja Ufas “Salavat Julajev” komandai, ko pārstāv Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Abus vārtus Rīgas “Dinamo” labā guva Mets Robinsons, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju rīdzinieku sastāvā.

Mačs sākās ar noraidījumiem abās komandās, Rīgas “Dinamo” divu minūšu sodu izpelnījās Pols Šekura, kurš neatļauti bloķēja pretinieku. Spēlējot četri pret četri, Marcelam Hosam bija laba izdevība atklāt spēles rezultātu, taču viņš divreiz nesekmīgi meta pa vārtiem.

Lai arī abu klubu starpā ritēja līdzīga cīņa “Salavat Julajev” piektajā minūtē atklāja cīņas rezultātu, un Ņikita Filatovs pēc saspēles ar komandas biedru pārspēja rīdzinieku vārtsargu Mīkaelu Telkvistu. Īsi pēc vārtu guvuma Ufa izpelnījās vēl vienu noraidījumu, taču Rīgas “Dinamo” par spīti daudziem metieniem nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu Alekseju Volkovu.

Pāris minūtes vēlāk, saskrienoties ar vienu no “Salavat Julajev” hokejistiem, savainojumu guva Oskars Cibuļskis, kā rezultātā viņš devās uz ģērbtuvēm.

Tomēr Rīgas “Dinamo” izdevās izlīdzināt rezultātu – izcēlās Robinsons, kurš izmantoja to, ka Volkovs nebija piespiedis ripu, un raidīja to vārtos. Rezultatīva piespēle ieskaitīta Hosas kontā.

Trešdaļas turpinājumā abas komandas apmainījās uzbrukumiem, taču vārti gūti vairs netika.

Otro trešdaļu aktīvāk iesāka viesi, turklāt perioda ievadā noraidījumus nopelnīja Aleksandrs Ņiživijs un Kristaps Sotnieks, kā rezultātā nācās spēlēt trijatā pret pieciem. Tomēr Rīgas “Dinamo” prata nosargāt savus vārtus neskartus, turklāt perioda sestajā minūtē izdevās mājiniekiem atkal izvirzīties vadībā – otro reizi izcēlās Robinsons, kuram rezultatīvi piespēlēja Vilsons un Hosa.

Pēc vārtu zaudēšanas, Ufas vienība aktivizējās un vairākas reizes bīstami apdraudēja Telkvista vārtus, līdz guva vārtus – mača 29.minūtē izcēlās Jegors Dubrovskis. “Salavat Julajev” turpināja uzņemto tempu, aktīvi padraudot rīdzinieku vārtus, tomēr nesekmīgi.

Arī Rīgas “Dinamo” prata atbildēt ar labiem uzbrukumiem, taču trešo reizi Volkovu pārspēt neizdevās. Tieši pretēji – trešdaļas priekšpēdējā minūtē Telkvistu pēc skaistas saspēles pārspēja Igors Mirnovs, bet pēdējā minūtē strīdīgā epizodē vārtus guva arī Tēmu Hartikainens, izvirzot sevis pārstāvēto komandu vadībā jau ar 4:2.

Pamatlaika noslēdzošā perioda iesākumā mājiniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr bīstamus momentus pie Ufas komandas vārtiem izveidot neizdevās. Rīgas “Dinamo” izrādīja iniciatīvu atspēlēties, tomēr nekādi neizdevās gūt vārtus, turklāt Hosa pamanījās nopelnīt 2+2 minūšu sodu.

Spēlējot vairākumā, “Salavat Julajev” sagādāja vairākus grūtus brīžus Telkvistam, tomēr zviedru pārspēt neizdevās.

Zīmīgi, ka pirmās trešās trešdaļas desmit minūtes Rīgas “Dinamo” spēlēja tikai ar četriem aizsargiem, jo laukumā vairs neatgriezās pirmajā periodā savainojumu guvušais Cibuļskis, turklāt disciplinārsodu bija izpelnījies kapteinis Sandis Ozoliņš, savukārt jaunajam Edgaram Siksnam mājinieku treneri īpaši neuzticējās.

Mača 52.minūtē viesi tomēr panāca jau 5:2 savā labā, kad izcēlās Antons Šļepiševs. Pēc tam mājiniekiem no Rīgas atkal bija izdevība spēlēt vairākumā, taču tas atkal tika aizvadīts vāji un vārti gūti netika.

Mača izskaņā Arvīds Reķis nopelnīja kārtējo Rīgas “Dinamo” noraidījumu, bet Ufas hokejisti to nerealizēja, taču svinēja uzvaru visā spēlē ar 5:2.

Šīs mājas spēļu sērijas turpinājumā rīdzinieki piektdien uzņems Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, bet svētdien spēkosies ar Magņitogorskas “Metallurg”. Savukārt pēc tam Rīgas “Dinamo” gaida izbraukuma mači Bratislavā un Prāgā.

No Rīgas “Dinamo” hokejistiem pašlaik traumas dēļ nevar spēlēt vienīgi uzbrucējs Marcels Haščāks.

Rīgas “Dinamo” šobrīd ar izcīnītiem 24 punktiem 14 spēlēs saglabājuši Rietumu konferences kopvērtējuma ceturto vietu..