Rīgas “Dinamo” divreiz ielaiž vairākumā un kapitulē Ķīnas komandai 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, pēc izlašu pārtraukuma uzsākot četru mājas spēļu sēriju, otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā savā laukumā ar 2:5 (1:0, 0:3, 1:2) zaudēja turnīra debitantei Pekinas “Kuņluņ Red Star” no Ķīnas.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Rīgas “Dinamo” labā vārtus šajā mačā guva pieredzējušais krievu leģionārs Pjotrs Sčastļivijs un amerikāņu aizsargs Patriks Malens. Tikmēr “Kuņluņ Red Star” sastāvā divus vārtus iemeta Čeds Rau, kamēr pa reizei izcēlās kādreizējais rīdzinieku spēlētājs Līnuss Videls, Martins Bakošs un Oļegs Jašins.

Jau ar mača sākumu iniciatīva piederēja rīdziniekiem, kuri veica pāris nesekmīgus metienus pa viesu vārtiem. Mača ceturtajā minūtē teicama izdevība atklāt cīņas rezultātu tomēr bija “Kuņluņ Red Star” hokejistiem, bet Jaroslavs Aļševskis nespēja raidīt ripu tukšos pretinieku vārtos. Pēc vairāku minūšu spēlēšanas bez bīstamiem momentiem Rīgas “Dinamo” devītajā minūtē metās pretuzbrukumā – Gunāra Skvorcova metienu pretinieku vārtsargs atvairīja, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Sčastļivijs, raidot to vārtos un panākot 1:0. Tiesa, pirmā perioda turpinājums vairs nebija tik aktīvs, bet tikai neilgi pirms pirmā pārtraukuma rīdziniekiem izdevās radīt nelielu spiedienu uz Pekinas kluba vārtiem, kas gan vēl vienā vārtu guvumā nevainagojās.

Jau pašā otrās trešdaļas sākumā laba iespēja panākt 2:0 bija Mārim Bičevskim, taču viņam neizdevās pārspēt viesu vārtsargu. Pēcāk rīdziniekiem bija vēl pāris izdevības gūt vārtus, tomēr šī perioda viduci labāk nospēlēja Pekinas klubs, kas guva divus vārtus un izvirzījās vadībā. Vispirms 25.minūtē pēc Roberta Lipsberga nopelnīta noraidījuma Jakubu Sedlāčeku no tuvas distances pārspēja viņa kādreizējais komandas biedrs Videls. Pēcāk “Kuņluņ Red Star” radīja lielu spiedienu, kas 32.minūtē vainagojās ar vēl vieniem vārtiem – lielisku Videla piespēli izmantoja Rau, metot ripu jau tukšos mājinieku vārtos.

Lai gan turpinājumā Rīgas “Dinamo” arī spēja savērpt karuseli pie Pekinas kluba vārtiem, 36.minūtē Miks Indrašis nopelnīja noraidījumu. Viena hokejista pārsvaru viesi realizēja, kad izcēlās Bakošs. Trešdaļas noslēgumā rīdzinieki centās atgūt vismaz vienus vārtus, kas ļāva tikt pie pirmā vairākuma, jo 13 sekundes pirms pārtraukuma noteikumi tika pārkāpti pret Indraši. Pa šo laiku Rīgas “Dinamo” ar vārtiem gan vēl neizcēlās.

Vairākumu rīdzinieki tā arī neizmantoja, turklāt 21 sekundi pirms tā beigām mājinieki saņēma ripu savos vārtos, jo, izmantojot Sedlāčeka kļūdu, ar precīzu metienu vārtu tālajā stūrī izcēlās Jašins. Latvijas klubs turpināja spēlēt diezgan bezzobaini, bet, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nepilnas 11 minūtes, Rīgas “Dinamo” vēlreiz tika pie iespējas spēlēs vairākumā. Normunds Sējējs nolēma ņemt 30 sekunžu pārtraukumu un Sedlāčeku nomainīt pret sesto laukuma spēlētāju. Rezultāts šādai rīcībai bija gaužām neveiksmīgs, jo uzreiz pēc uzvarēta iemetiena Rau ar metienu pāri laukumam guva savus otros vārtus mačā.

Neilgu brīdi vēlāk Rīgas “Dinamo” gan realizēja vairākumu, jo 2:5 panāca Malens, kurš raidīja ripu devītniekā. Trīs minūtes pirms beigām noraidījumu saņēma Latvijas vienības kapteinis Gints Meija, bet viesi vairākumu neizmantoja. Tādējādi rezultāts cīņas atlikušajā daļā vairs nemainījās.

Pēc šī mača rīdziniekiem Liepājā būs divas spēles pret viesiem no Tālajiem Austrumiem. Ceturtdien tiks uzņemta Habarovskas “Amur”, bet sestdien būs mačs pret Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas “Admiral”. Mājas spēļu sēriju “Dinamo” noslēgs pirmdien, kad “Arēnā Rīga” spēkosies ar Kazaņas “Ak Bars”.