Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
24. augusts, 2016
Drukāt

Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” piedalīsies Britu kordiriģentu asociācijas simpozijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” no 26. līdz 28. augustam koncertēs un rādīs meistarklasi 31.Britu kordiriģentu asociācijas rīkotajā simpozijā, kas notiks Vinčesteras Universitātē, informēja kora direktore Inese Beķere.

Pasākums notiek katru gadu, un uz to ik reizi tiek aicināti divi līdz trīs kori no dažādām pasaules valstīm, lai prezentētu savas zemes mūziku un kordziedāšanas tradīcijas.

Simpozija dalībniekiem tiek piedāvātas lekcijas, praktiskas nodarbības, meistarklases, izstāde, diskusijas, koncerti. Aplūkojamās tēmas ir diriģēšanas tehnika, vokālā apmācība, repertuārs, darbs ar kori.

Pasākuma rīkotāji kora “Tiara” diriģenti Airu Birziņu aicinājuši sniegt meistarklases darbā ar meiteņu kori, kā arī iepazīstināt ar latviešu komponistu mūziku meiteņu-sieviešu balsu sastāvam.

Sadarbībā ar Baltijā lielāko nošu izdevniecību “Musica Baltica” tiek veidota koncertu programma, kas daudzpusīgi parādīs Latvijas kora mūziku, demonstrējot gan tautasdziesmu apdares, gan laicīgo un sakrālo oriģinālmūziku korim.

Britu kordiriģentu asociācija ik gadu augusta nogalē rīko konferenci un meistarklases Lielbritānijas koru diriģentiem, kurās piedāvā iepazīt citu valstu kormūziku, uzzināt jaunākās kora un vokālā darba metodes, apmainīties pieredzē un gūt idejas savam turpmākam darbam koros.

Britu kordiriģentu asociācija ir lielākā organizācija Lielbritānijā, kas apvieno ar kordziedāšanu saistītas institūcijas. Tās priekšsēdētājs kopš 2015.gada nogales ir pasaulē vispazīstamākais angļu mūsdienu kormūzikas komponists Džons Raters, savukārt asociācijas biedri ir visas nozīmīgākās mūzikas mācību iestādes Anglijā, dažādu pasaules valstu nošu izdevniecības, koru biedrības un dažādas citas organizācijas.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+