×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Rīgas konferenci caurvīs Ukrainas notikumi
 (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Žaneta Ozoliņa

Rīt un sestdien Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā jau devīto reizi norisināsies starptautiskais ārpolitikas un drošības forums “Rīgas konference”, kurā lielākoties politiķi un eksperti diskutēs par  Ukrainas notikumiem un ģeopolitisko situāciju pasaulē.

Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) valdes priekšsēdētāja vietniece Žaneta Ozoliņa uzsver, ka vai katrā konferences ekspertu diskusijā tiks skarti jautājumi par Ukrainu un valstī izvērsto Krievijas agresiju. Forumā arī spriedīs par Latvijas prezidentūru ES Padomē, turklāt šā gada konferenci vairāk nekā iepriekšējos gadus caurvīs militārās drošības jautājumi. “Skumji, ka Kremlis izmantoja brīdi, kad Ukraina bija iekšēji vāja un izšķīrās par Eiropas virzienu un ierāva to savtīgā ģeopolitiskā spēlē. No Ukrainas tematikas konferencē neizvairīsimies – ja sāksim runāt par enerģētiku, saruna turpināsies par Ukrainu. Tā parādīsies visās paneļdiskusijās,” spriež Žaneta Ozoliņa. LATO valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis uzskata, ka Ukrainā šobrīd notiekošais ir karš: “Latvijā pārāk vieglprātīgi uztveram notikumus Ukrainā, jo krīze ir Krievijas mēģinājums mainīt drošības kārtību Eiropā, kas izveidojusies kopš 1991. gada. Ja kāds apgalvo, ka tas ir neliels konflikts un tas uz mums neattiecas, tā ir tuvredzība.” Tāpat konferences diskusijās tiks spriests par Latvijas drošību, taču skatot to kontekstā ar kopējo situāciju Eiropā, piemēram, apspriežot NATO Velsas samita rezultātus.

Konferences rīkotāji atzīst, ka šogad konferencei ir nomainījušies diskusiju dalībnieki. Kā nozīmīgākos konferences diskusiju dalībniekus organizatori min Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāru Anhelu Guriju, Norvēģijas aizsardzības ministri Īni Ēriksenu-Sēreidi, Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču, Polijas aizsardzības ministru Tomašu Semoņaku, Gruzijas ārlietu ministri Maiju Pandžikidzi un Vašingtonas Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra Eiropas programmas direktoru Saimonu Serfatiju, kā arī Turcijas ārlietu ministru Mevlutu Čavošoglu. Konferencē piedalīsies arī bijušais Vladimira Putina padomnieks ekonomikas jautājumos Andrejs Illarionovs, kurš tagad kļuvis par Kremļa kritiķi un savos izteikumos nosoda Krievijas darbības Ukrainā un piedalīsies diskusijā par to, kā stiprināt Ukrainas Eiropas demokrātiju.

Konferencē būs arī nakts diskusijas, tostarp par Krieviju, Moldovu, informācijas sabiedrību un enerģētiku, kuras nav paredzētas atspoguļošanai medijos. Līdzās konferencei politikas eksperti piedalīsies “Rīgas procesā”, kura laikā tiks izstrādāti priekšlikumi par risinājumiem situācijai Ukrainā, ko darīt ar Krievijas ģeopolitisko apetīti un kā turpmāk īstenot ES Austrumu partnerības politiku. Konferenci rīko LATO sadarbībā ar Aizsardzības un Ārlietu ministrijām. “Latvijas Avīze” arī šogad ir konferences informatīvais atbalstītājs.

Uzziņa


Rīgas konferences gaitu varēs vērot interneta tiešraidē tās mājaslapā www.rigaconference.lv, “Latvijas Avīzes” portālā “LA.lv” un portālā “Delfi.lv”, Aizsardzības un Ārlietu ministriju interneta vietnēs, kā arī “Lattelecom” interaktīvajā un interneta televīzijā. Tiešraides vērotāji varēs piedalīties konferences diskusijās, uzdodot jautājumus dalībniekiem, izmantojot foruma “Twitter” un “Facebook” kontus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ukrainai galvenais tagad ir finanses, būtu tagad jāaizdod liels aizdevums, un jāpalīdz obligāti ar bruņojumu, jāpaātrina ES tirdzniecība ar Ukrainu vismaz trīs reizes, lai paši pelna, un javeido daudz kopuzņemumi, mašīnbūve , militārā tehnikas jomā , kosmiskā mašīnbūve, lauksaimniecībā , jo viņiem ir labas saulesspuķu ražas, tās izmanti gan konditorejā, gan eļļu ražošanā , var sadarboties izrakteņu , un iegulu atklāšanā. utt

Draugiem Facebook Twitter Google+