×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Rīgas Mākslas telpā būs skatāma Diānas Adamaites personālizstāde

diana-adamaite12

No 19. janvāra līdz 17. februārim Rīgas Mākslas Telpā būs apskatāma Diānas Adamaites personālizstāde “Uzreiz”, kurā būs izstādīti 200 jauni zīmējumi.

Diāna Adamaite  (1981) ir pievērsusi sev uzmanību ar glezniecību un zīmējumiem, ko var salīdzināt ar meditatīvu horeogrāfiju. Uz aicinājumu izteikt vārdos izstādes koncepciju, māksliniece atbild: “Nav „kāpēc” un nav arī „tāpēc”. Ir tas, kas ir. Tieša pieredzēšana.”

No ilustrāciju tradīcijas krasi atšķirīgos zīmējumus Adamaite raksturo kā tādus, kam nav stāsta: “Nav tādu ideju, kas radītu papildus iedomātu laika dimensiju. Nav stāsta klātradīšana ar vārdu dekorācijām. Zilonim nerūp, kas par viņu tiek domāts.”  Kuratore Inga Šteimane mākslinieces darbos saskata Rietumu modernās mākslas tā dēvētā Austrumu virziena kontekstu un izceļ orientēšanās punktus pasaules laikmetīgās mākslas kartē: Džons Keidžs, Joko Ono, Jons Meks un arī Māris Subačs.

Diāna Adamaitei ir maģistra grāds no Latvijas Mākslas akadēmijas (2007), viņa ir studējusi Cīrihes Mākslas Augstskolā (Zürcher Hochschule der Künste) Šveicē (2011). Kopš 2005. gada veidojusi sešas personālizstādes, 2011. gadā “Zoo” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 2008. gadā Galerie Atelier Haus Friesenstrasse, Brēmenē. 2007. gadā aicināta piedalīties 13. Viļņas glezniecības triennālē „Dialogi”, 2007. un 2010. gadā – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja jauno gleznotāju izstādēs “Našķu bumba” un “Pilsētas bērni”, 2011. gadā – Rīgas Mākslas telpas izstādē „Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot”.  

Izstādi ar radošo stipendiju māksliniekam atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Kuratore Inga Šteimane. Izstādes atklāšana 18. janvārī plkst. 18:00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+