×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Rīgas svētkos tiks rīkota Ielu mūzikas diena

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas svētku laikā jau otro gadu pēc kārtas pilsētā tiks rīkota Ielu mūzikas diena, aģentūru LETA informēja Ielu mūzikas dienu producente Linda Krūkle. Pasākums šoreiz notiks 18.augustā no plkst.14 līdz 21 vairākās Rīgas ielās un parkos.

Sarīkojuma nosaukums jau liecina par to, ka tie ir ielu mūzikas svētki, tādēļ šajā dienā mūziķiem nebūs speciālas skatuves un aprīkojuma. Pasākuma programmu veidos dalībnieki, kuri savu dalību aicināti pieteikt līdz 10.augustam, aizpildot reģistrācijas anketu mājaslapā “www.ielumuzika.lv”, norādīja Krūkle.

Ielu mūzikas dienu organizatori dalībniekiem piedāvās ar Rīgas domi saskaņotas muzicēšanas vietas, kas tiks nodalītas ar pasākuma simboliku. Šogad dalībnieki būs aicināti muzicēt Bastejkalnā, Zviedru vārtos, Torņa, Kaļķu, Vaļņu, Skārņu un Audēju ielās, kā arī Berga Bazārā un Kalnciema ielā. Dažas no tām būs tikai akustiskās vietas, bet dažās būs nodrošināta arī pieeja pie elektrības.

Šogad Rīgas svētki veltīti 730.gadadienai kopš Rīgas iestāšanās Hanzas pilsētu savienībā un Ielu mūzikas dienu organizatori aicina iesaistīties mūziķus, kuri atspoguļotu 13.gadsimta mūzikas daiļradi. Bet, tāpat kā iepriekš, pasākumā skanēs arī gan folklora, gan klasiskā, roka un cita stila mūzika.

Pagājušajā gadā Ielu mūzikas dienā piedalījās 250 dalībnieku no Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas un Lietuvas. Pasākumos iesaistījās arī garāmgājēji, kuriem bija iespēja piedalīties mūzikas meistarklasēs un veidot kompozīcijas ar profesionāliem mūziķiem.

Jau ziņots, ka Rīgas svētki tiks svinēti trīs dienu garumā no 17.augusta līdz 19.augustam, kad rīdzinieki un pilsētas viesi ap 50 dažādos pasākumos Rīgas centrā, Vecrīgā, Pārdaugavā, Mežaparkā un citviet varēs baudīt mūzikas, mākslas, teātra un dejas priekšnesumus, kā arī sporta pasākumus un atrakcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+