×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2012
Drukāt

Rīkos kinooperatoram Sīmanim veltītu piemiņas vakaru

Kinoteātrī “Splendid Palace” 4.aprīlī notiks kinooperatoram Dāvim Sīmanim veltīts piemiņas vakars, aģentūru LETA informēja SIA “Rīgas nami” pasākumu centru pārvaldes pārdošanas speciāliste Aiga Millere.

Dāvja Sīmaņa radošā darba un piemiņas vakarā būs skatāmi fragmenti no viņa uzņemtajām filmām, bet vakara vadītāju lomā iejutīsies Dāvis Sīmanis juniors un režisors Arvīds Krievs.

Kinooperators Dāvis Sīmanis mūžībā aizgāja 2007.gada maijā. Viņš bija viens no labākajiem latviešu kinooperatoriem. Dabas doto talantu viņš bija izkopis un attīstījis, daudz lasot, iedziļinoties glezniecībā un interesējoties par mūziku.

Kā daudzi kino operatori Dāvis Sīmanis profesionālo izglītību ieguva paralēli praktiskajam darbam. Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta neklātienes nodaļu viņš absolvēja 1970.gadā. Vispirms bija darbs dokumentālajā kino, kas ļāva savām acīm skatīt pasauli ar vairāk nekā 20 dokumentālo filmu palīdzību.

1974.gadā tapa savdabīgs žanru apvienojums filmā “Ābols upē”, kas bija kā atbalss tendencēm pasaules kinematogrāfā, kad profesionāli aktieri tika filmēti dzīvā, dabīgā vidē – Zaķusalā, kas tobrīd tika pakļauta kardinālām izmaiņām. Filma ir interesanta kā kultūrvēsturisks dokuments.

Viena no augstākajām virsotnēm gan Aivara Freimaņa, gan Dāvja Sīmaņa, gan visa latviešu kino vēsturē ir filma “Puika”, kas veidota pēc Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” motīviem. Filma 1977.gadā saņēma pirmo “Lielā Kristapa” balvu.

Dāvja Sīmaņa domu biedrs bijis arī režisors Arvīds Krievs, un abu sadarbībā tapušas tādas pazīstamas filmas kā “Spēle”, “Aveņu vīns”, “Fotogrāfija ar sievieti un meža kuili”, “Ievas paradīzes dārzs” un arī pēdējā filma “Dancis pa trim”. Šajā radošajā sadarbībā tapušas arī tādas kinolentes kā “Emīla nedarbi” un “Ziemassvētku jampadracis”.

Dāvim Sīmanim veltītais piemiņas vakars notiks kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē plkst.19.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+