×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Rīkos konkursu komercmedijiem uz sabiedriskā pasūtījuma daļu

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants piedalās NEPLP sēdē, kurā izskata jautājumu par Latvijas Televīzijas valdes locekļu amatu konkursa nolikumu un personāla atlases un izvērtēšanas pakalpojumiem LTV valdes locekļu kandidātu izvērtēšanai.

Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien nolēma rīkot konkursu komercmedijiem uz sabiedriskā pasūtījuma daļu.

Kā ziņots, lai ieinteresētu komerckanālus iesaistīties bezmaksas apraidē, NEPLP plāno tiem piedāvāt sabiedriskā pasūtījuma daļu ar nosacījumu, ka komerckanālam jāpiedalās bezmaksas apraidē.

Līdz 14.novembrim plānots izstrādāt konkursa nolikumu, kuru apstiprinās NEPLP.

Kā pēc NEPLP sēdes žurnālistiem teica padomes vadītājs Ainārs Dimants, šī risinājuma īstenošanai nav nepieciešams grozīt likumus. Jau pašlaik normatīvi paredz, ka komercmedijiem var piedāvāt līdz 15% no sabiedriskā pasūtījuma. Dimants skaidroja, ka pašlaik bezmaksas apraidei ir paredzēts nedaudz vairāk nekā viens miljons latu. Sadalot uz pieciem kanāliem, katram no tiem jāmaksā 200 000 latu.

NEPLP vadītājs uzsvēra, ka NEPLP nevar apmaksāt komerckanālu apraidi, bet var finansēt satura radīšanu. Savukārt komerckanāliem pašiem būs jāfinansē apraide.

Ņemot vērā, ka Latvijas Televīzijas divi kanāli būs virszemes apraidē, tiem tiks saglabāts attiecīgs finansējums. Līdz ar to konkursam varētu tikt paredzēti 600 000 latu.

Kā teica Dimants, minētā summa nesasniedz likumā pieļautos 15% no sabiedriskā pasūtījuma. Kopējais finansējums sabiedriskajam pasūtījumam esot ap 13 miljoniem latu.

Minētais risinājums nodrošinās satura daudzveidību, kā arī palīdzēs sasniegt to auditoriju, ko nesasniedz sabiedriskā televīzija.

Padomes mērķis, piešķirot daļu sabiedriskā pasūtījuma komercmedijiem, lai tie iesaistītos bezmaksas apraidē, ir padarīt interesantāku virszemes bezmaksas apraidi skatītājiem, kā arī ieinteresēt komercmedijus palikt bezmaksas apraidē.

Dimants arī pieļāva, ja konkurss beigsies bez rezultātiem un paliks brīvas vietas kādiem kanāliem virszemes apraidē, varētu tikt apsvērta iespēja tajā iekļaut kādu no Eiropas Savienības valstu sabiedrisko televīziju kanāliem.

Dimants uzsvēra, ka konkrēti nosacījumi, kas būs jāizpilda, lai pretendētu uz sabiedriskā pasūtījuma daļu, tiks iekļauti konkursa nolikumā. To pēc apstiprināšanas 14.novembrī varētu izsludināt jau nākamajā dienā, un uz Ziemassvētkiem jau būtu skaidrs, kādi ir konkursa rezultāti.

Taču viņš pieļāva, ka atsevišķa vieta varētu tikt piešķirta reģionālo televīziju saturam.

No visiem NEPLP locekļiem šo risinājumu pilnībā neatbalstīja tikai Gints Grūbe, kurš balsojumā atturējās. Viņš skaidroja, ka nevarēja piekrist minētajam risinājumam. Ja bija plānots daļu sabiedriskā pasūtīja nodot komercmedijiem, tas bija jāplāno laikus. Savukārt, izveidojoties situācijai, ka komercmediji pamet bezmaksas apraidi un tie ir jāpiesaista, esot bijis nepieciešams prasīt papildu finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, jo tieši tāda esot šī situācija.

Grūbe piebilda, ka saskaņā ar juristu atzinumu komerckanāliem nebūs iespējams piešķirt finansējumu sabiedriskā pasūtījuma izpildei par to pašu saturu, ko komerckanāli jau ražo. Tiem būs nepieciešams vai nu kvantitatīvi, vai kvalitatīvi saturu uzlabot.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” teica Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ināra Mūrniece, viņa vēl nav iepazinusies ar NEPLP piedāvāto risinājumu un tādēļ to nevar komentēt. Šodien notiks komisijas izveidotās darba grupas sēde, kurā Mūrniece uzklausīs NEPLP piedāvājumu un pēc tam to izvērtēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+