×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Rinkēviča greizais šāviens
 (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Nesen ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) populārajā interneta vietnē “Twitter” izteicās, ka Nacionālajai apvienībai (NA) jāatsakās no sajūsmas par Ungārijas premjeru Viktoru Orbanu, jo tas neesot Latvijas interesēs. NA politiķi gan norāda, ka tie idejiski nav nemaz tik tuvi Ungārijā pie varas esošajai labējo partijai “Fidesz”, un atgādina ministram, ka “Vienotības” politiķi Eiropas Parlamentā (EP) darbojas kopā ar šo Ungārijas politisko spēku.

E. Rinkēvičs teica, ka savas domas attiecībā uz “Fidesz” un NA paudis tāpēc, ka Eiropā esot daudz labēju partiju, kas īpatnēji reaģējot uz notikumiem Ukrainā, laika trūkuma dēļ gan neprecizējot, kādas ir šīs reakcijas izpausmes.

“Ministram būtu jāzina, kurā EP politiskajā grupā ietilpst “Vienotība”, no kuras daži Reformu partijas politiķi plāno startēt Saeimas vēlēšanās,” uzsver Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle. Jāatgādina, ka NA politiķis R. Zīle darbojas Eiropas Konservatīvo un reformistu grupā, bet “Vienotības” politiķi – Eiropas Tautas partijas (Kristīgo demokrātu) grupā, kurā ietilpst arī “Fidesz”. Sanāk, ka E. Rinkēvičs izteicis kritiku saviem sabiedrotajiem. R. Zīle uzsver, ka mūsdienu “Fidesz” nevarot salīdzināt ar laiku, kad Ungārijā Viktors Orbans pie varas nonāca pirmoreiz, un sauc šo politisko spēku par “nedemokrātisku”. Ungārijā partijai gan ir nacionāla politiska spēka seja, bet atrašanās ETP liecinot par citiem uzvedības standartiem.

Saeimas Ārlietu komisijas loceklis Jānis Dombrava (NA) teic, ka “Fidesz” Ungārijā raksturīgs konservatīvs virziens un ir izstrādāta demogrāfijas politika, kas ir laba iezīme. Tomēr J. Dombrava norāda, ka ārpolitikā Ungārijas valdošās partijas darbība nonākot pretrunā ar Baltijas valstu interesēm. “Orbans sevi ir pozicionējis kā antikomunistu. Tomēr pēdējie notikumi saistībā ar Ukrainu liecina, ka Ungārija pati grib veikt jaunu robežu novilkšanu,” saka J. Dombrava. Viņš norāda, ka dažādos starptautiskos forumos attiecībā uz agresiju Ukrainā Ungārijas pozīcija bijusi neitrāla, kas Latvijas nacionāļus neapmierina. R. Zīle piebilst, ka Ungārijas pārstāvji šajos jautājumos “paklusējot”, jo caur Ungāriju paredzēts iet Krievijas gāzesvadam “South Stream”, ar kuru Krievija caur Melno jūru iecerējusi apiet Ukrainu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Krievi nodarbojas ar krievalodigo aizsardzibu, kur krievs tur jabut Krievijas ietekmei, un tas ir normali. Kur latvietis tur jabut Latvijas ietekmei !!! Bet, Geiropas izvirtusie paraziti cinas par eiropedera… ietekmes zonas paplasinasanu un nostiprinasanu, grauj nacionalas valstis ar melno su… iepludinasanu. Eiropas baltajiem cilvekiem jabut vienotiem, milzigas melno su… skaitliska parspeka prieksa, tikai tad mums bus nakotne. Mans personigais viedoklis, saknojas parlieciba ka eiropederasti… Eiropa nav nakotnes. Eiropas nakotne ir specigas nacionalas valstis bez pederas… un melnajiem su… . Driz pienaks bridis kad Eiropas tautas nometis no savas muguras parazitejoso zilganliberalas peder… jugu. Krieviju krieviem – Latviju latviesiem.

 2. Laikam ir vājas skolas – Putins pārstāv lielkrievu šovinistus ar lozungu – kur krievs, tur jābūt Krievzemei, pat ja bēdīgiu apstākļu dēļ nokļuvis ar glābšanas laiviņu…p

 3. Nevajadzētu jau gan – ne tai V, ne NA nodarboties ar citu tautu nacionālisma „pareizības” apšaubīšanu… Orbans jau nebūt nav vainīgs, ka arī Putins savu imperiālistisko agresiju piesedz ar nacionāli motivētu krievvalodīgo „tautiešu” aizsardzību.
  Domāju, ka neviens jau nešaubās par Orbana nacionālisma un Putina šovinisma principiālo atšķirību…Ja Orbans sauc savus tautiešus atgriezties savā tēvzemē Ungārijā, tad Putins visus krievvalodīgos „tautiešus” izmanto savas impērijas paplašināšanai.

 4. Musu Vermandarza Edgarins atkal prato Atbildēt

  Protams, ka Mozaikas zenu draugu Edgarinu kurs ar sirdi un dveseli metas Vermandarza praida virpuli, padara nervozu labejie politiskie speki kuri nacionalas intereses uzskata par prioritati.Edgarins, ar sausmam iedomajas, ka ari Latvija var but kadi kuri nevelas lai musu berni tiktu inficeti ar Geiropas peder… propogandu.

 5. Pēdējais, kas viņus visus tur interesē, kas uz EP raujas, ir kas tur kurā frakcijā un daži kandidāti, cik redzēts TV, pat savu ” EP fīreru” vārdā nezina…
  Kārtējā siltā vietiņa un tikai…
  Pats, kā tur vai… citur izskatīsies, katru jau politikā nodarbina visvairāk…
  🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+