×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Nacionālo apvienību paaugstina no mazā brāļa par valsts ienaidniekiem (20)

Foto - LETAFoto - LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ieilgušo Lieldienu svētku noslēgumā finišēja ar ierakstu tviterkontā: “Mani neizbrīna SC&NA kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva LV, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim.” Tā kā otrā rītā sludinātājs ministrs pats savu veikumu atzina labu esam, jo tā “saasinātā” formā pievēršot uzmanību jautājumiem, kas ceļas tradicionālo vērtību piekritēju un netradicionāli orientēto starpā, mēs arī “saasināsim uzmanību”.

Kā audzināt bērnus, ko mācīt skolā, kā veidot ģimeni – Latvijā ir cilvēki, kas uz šo skatās citā, nevis “vecmodīgā” leņķī. Tās ir “liberāļu” trauksmes balsis, kas skan, ka dzīvojam novecojošā, necivilizētā heteroseksuālo attiecību dominances laikmetā, kurā atzīst laulības starp vīrieti un sievieti. Diemžēl gaismas nesēji mūsu tumsas nolemtībā pagaidām nav situācijas noteicēji, un saprotams rūgtums, jo lielākai daļai Latvijas pilsoņu šāda pozīcija nešķiet pieņemama.

Tad no skapja iznākušajiem nekas cits neatliek kā cerēt uz savu ideju dziļāku iesakņojumu nākotnē. Vietējie liberāļi cīņā par minoritāšu varu pārsvarā izturas ļoti ķildīgi, kareivīgi, agresīvi, un šie cilvēki nekādi nesader ar terminu “tolerants”, ko viņi vienmēr gatavi mācīt citiem. Es saprotu, ka praida tuvums transpersonām, gejiem, lesbietēm un viņu draugiem rosina romantisku iztēli, atmodina jutekļus, bet citus Latvijas iedzīvotājus tas “nerausta”. Tas ir “Mozaīkas” ticības bīskapu elementārs propagandas pasākums, un kam tas nepatīk, tas ir homofobs vai totalitārists. Vērojot karojošo liberāļu kvēlošo vēlmi izrēķināties ar citu viedokli, viņi izskatās pat represīvi – varbūt izgriezīs mēli citādi domājošiem? Uzstājīgā prasīšana pēc viņu atzīšanas un pakļaušanās liekas biedējoša. Protams, būtiska nozīme ir iekļūt skolās un “liberālisma bez krastiem” mērcē izglītot jauno audzi. Grūti saprast, kādus papardes ziedus, cik uzskatāmus aģitācijas materiālus liberāļi grib ienest mācību iestādēs, taču skolas sienas varētu būt pēdējais, kur patverties pie valstiska satvara, pirms doties lielajā dzīvē. Kam interesē savandītas gultas lietas, tas agri modušos tieksmi var apmierināt ar informāciju pārpildītā publiskā telpā. Ap skolām ložņā visi, ar citu vēstures pamatu licējiem sākot un homoseksa darbiniekiem beidzot, bet lai nu viņi paciešas sētmalē.

Otrs aspekts Rinkēviča vēstījumā, ka Nacionālā apvienība darbojas kā naidīgs spēks Latvijai – mats matā sapasīgi ar “Saskaņu”. Tam nevar piekrist, jo nacionāļi kategoriski noraida sadarbību ar Kremļa filiāli, kamēr ministrs gan darbojies “centriskās” partijās, kas dažkārt pieglaimīgi, citreiz tieši vēlējušies dibināt asinsradniecību koalīcijā ar “Saskaņu”. Lai ko varētu pārmest NA, bez viņu klātbūtnes diezin vai mēs vēl lietotu vārdus “nacionāla valsts”, “latviska Latvija”.

Rinkēviča žests nozīmē – kādam jādodas uz izeju. NA, korekti saglabājot pašcieņu, vajag ieteikt ministram noregulēt mēraminstrumentus un nepazaudēt godprātību. Straujumai jālemj, vai, bez pamata aizvainojot partnerus, Rinkēvičs ar blīkšķi aizsitis aiz sevis valdības durvis. Žagas rauj Stankeviča, Vanaga kungus. Vai luterāņu, katoļu baznīcai arī pazemīgi noliektu galvu jāgaida ārlietu ministra “āmen” spriedums, ka šie “tikumības aizstāvji” nodod valsti svešās rokās?

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Paldies Egilam par rakstu! Neaizmirstiet, ka Eiropā jau pieņēma kaut kādu likumu par skolēnu “apskaidrošanu” mācību iestādēs! Varēšot izvēlēties dzimumu, neņemot vērā bērna ārējās pazīmes.Tas ir briesmīgi!

 2. Acīmredzama debilizēšana un degradēšana! Latviju lēnām taisa par debilioidu un totalitāru zemes pleķi vai kā? Tas tak prātam nav aptverams, kas un kā te tiek bīdīts!!!

 3. Paldies, Egil, par rakstu! Atbildēt

  Piebiedrojoos tevis teiktajam un dalos ar saviem vērtējumiem.
  Manuprāt derētu visur un pastāvīgi atgādināt par tiesību un pienākuma nesaraujamo saistību demokrātijā.
  Šis ministrs ir piemirsis, ka pastāv ne tikai indivīda tiesības, bet arī pienākums pret sabiedrību, – tas ko nolemj vairākums. Vēl jo vairāk, šads pienākums ir ierakstīts mūsu valsts likumā, 116. Satversmes pantā, kurā ir prasība ievērot Tikumu, – to ko par morāli uzskata vairākums.
  Šodien mums ir ārlietu ministrs kurš noliedz Satversmē ierakstīto prasību pēc Tikumības t.i. tautas vairākuma gribu, morāli. Vai šāds cilvēks drīkst pārstāvēt Latvijas nāciju?
  Un vēl.
  Par homofašisma ideoloģiju (vienas mazas kopienas ideju uzspiešana vairākumam), kura izmisīgi cenšoties uzspiest viedokli, ka cilvēces gadu simtos saprastais par labo un slikto ir nevajadzīgs, jo šajā pasaulē “viss ir labs”! Šāda ideoloģija ved uz cilvēces veidošanu kura nedomās, jo būs pārstājusi pati izvēlēties un vērtēt. Tādai cilvēcei tiks pateikts priekšā, kas ir labs un slikts, nebūs nekādas ētikas un morāles problēmas ( mēs jau esam to piedzīvojuši krievu krievu okupācijas laikā). …. Šausmīga nākotnes vīzija! Totāla kontrole!

 4. Klausos īstena demagoga un ne-valstsvīra rīcībā. Nožēlojami!

 5. bet tiekam taču aicināti meklēt kopīgas sapratnes iespējas!

 6. Ventspils “zemnieki” un nacionālie “parādnieki” cīnās par latviski padomisko bidlo elektorātu?

 7. Šodien, skatoties “Sastrēgumstunda” man bija kauns par Latvijas sievietēm, kuras piedalījās debatēs, cik viņas pagrimušas, izlaidušās, cik spēcīgi viņās vējo .. rēgs, kas nāk kā “eiropas vērtība”. Kauns, kauns, kauns. Visas kā viena. Atradušās, kas tagad maniem bērniem skolā aiz manas muguras borēs galvā pederastiju, kas ir .. “filiāle”, grib iegalvot puikām – ja tev nepatīk meitenes, bet labāk zēni, tad tā arī dari seksuālajās attiecībās vai tml. Man liekas, ka viņas jauca veselības mācību ar maucības mācību. Likumprojekts tieši par to, lai aizliegtu maucības mācību. Iesalnieks izcili turējās pretī visām. Tik agresīvas sievietes, ka paliek baiļ, kas un kā māca mūsu bērnus skolā, kas risina audzināšanu bērniem Izglītības ministrijā. Par “papardes ziedu” vispār kauns runāt.

  Ilze Viņķele bija jo sevišķi agresīva un es teiktu, NEKAUNĪGA savā uzvedībā, izturējās preteklīgi pret ļoti gudro, mierīgo, nosvērto jauno cilvēku IESALNIEKU.

  Jā, likumprojekts ir nepareizs savā traktējumā, visu jāpasaka izklāsta veidā, vipirms jāizņem vārds “aizliegt”, kas bojā likumprojekta jēgu, citādi likuma gars ir pareizs un vajadzīgs.

  Par tulkošanu skanēja sieviešu absurds un aplamības, ka neviens nesaprot, kas ir tikumība, kas to traktēs, ka skolotāji ir visgudrie, paši noteiks, ko borēt galvā manam bērnam. Krimināllikumā pilns normu, kur vajadzīgs slēdziens un tulkošana, piem. “dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, nodarot indivīdam, sabiedrībai vai valstij “būtisku kaitējumu”, kur neviens vēl nezina, kas ir būtisks KAITĒJUMS.
  Madamas neacerājās, ka visi likumi sastāv no “aizliegt, vairākums.
  Likumprojekta saturā jābalstās uz Satversmi, uz ģimenes vērtībām un tādām vērtībām, kuras nav pretrunā ar bērnu vecāku ģimenes tradīcijām, ar reliģisko pārliecību, vai- nav pieļaujams, ka bērnos tiek kultivēta, vai bērni tiek pamudināti uz netradicionālām seksuālām attiecībām vai tml.

  Ja skaidro homoseksualitātes parādību, klāt jābūt skaidrojuma, ka ļaujoties izlaidībai, tā var rasties kā pārmantota parādība un var nodarīt kaitējumu, ka ….

  • tu Marija esi slikta mamma, ja tavam bērnam var ieborēt sliktas lietas. Nav jau runa par teorijām , kuras nāk līdz ar izglītību, bet gan elementārām dzīves patiesībām, kuras uzsākot tevis pieminēto kopošanos, ja vēlējies kādu bērnu, tev gan vajadzēja zināt. Bet, ja bērns ir slims, tad tāpēc jau tas nav jāmoka. Vai tad deģenerātu, kam vienā kāja īsāka, mēs mokam, arī deģenerātu , kurš ir homoseksuāls, nevajag mocīt. Protams, tīksmināties vai izrādīties, ka esi deģenerāts , ir perversi.

 8. ja pareizi sapratu, Atbildēt

  tad ārlietu ministrs skaidrā latviešu valodā ir pateicis,ka Latvijas pilsoņu vairākums ar NA,arhibīskapiem Vanagu,Stankeviču,luterāņiem,katoļiem u.t.t.priekšgalā grib izveidot totalitāru Latviju,kuru varētu “nodot”Kremlim.Lai tad nu krievi lasa un brīnās.Un štrunts,ka NA ir Vienotības un ZZs koalīcijas partneris.Varens “politiķis”.Eiropa mūs var “apbrīnot”Bet varbūt ministrs nebija skaidrā,tādas dumjības rakstīdams.?Trakas lietas…

 9. Par, ko viņš nav apmierināts ?Vai tiešām viņš ,šeit atrodās lai mūs vestu naidā!Sevi aukstāk ,par visiem vērtē.Politiķiem ir arī jāprot ar tautu sadzīvot ,ne tikai jāklausās viņa ,riebīgās, piebildes!Un vispār no kurienes te viņš radās?Jūtams ka ieceļotājs,jo pa latviski ar akcentu runā…

  • Viņš nav apmierināts ka pagājušās saeimas sākumā nacionāļi izjauca Rimšēvicam un Zatleram kopošanos ar SC Nu tad tagad atriebās. Vispār šīs kārtas cilvēki ir ļoti agresīvi un atriebīgi.

 10. Nu bet tas taču ir mūsu varavīkšņainais “lepnums”!!! Nevajag šādu ļautiņu pausto, lai arī ministra, uztvert pārāk nopietni.

 11. redzams, ministrs olas saedies par daudz, tapec runa tada sanakusi sviests vien.

 12. Pēc mūsu domām NA ir zaudējusi savu nacionālo virzienu, un pievērsusies Vienotībai un ZZS.Arī ar Saskaņu sāk veidoties politiski kopējas intereses. Uzvarēja nauda !

 13. Paldies Egilam Līcītim par rakstu!
  Domājiet, letiņi, domājiet!

 14. Nezinu, kādas skolas ir beidzis Rinkevičs, bet ģenētikas pamatus viņš noteikti nezina. Jo tad viņš tā
  neizceltos ar savu analfabētiskumu šajos jautājumos. Politiķi jau visā pasaulē paši sev liekas viszinoši, tāpēc arī jauc dzimuma diferenciacijas jautājumus, kas ir tīri ģenētiska un hormonāla problēma, ar cilvēka tiesību jautājumiem, kas ir sociāli-juridiska problēma. Izmantojot dažus robus esošajās dzimuma uzvedības zināšanās, homoseksuāļi necenšas vis noskaidrot iespējamos cēloņus savā indivīda uzvedībā, bet visādi mēģina uztiept savu uzvedības modeli visiem pārējiem pilsoņiem. Piesedzoties ar cilvēktiesību vīģes lapu. Kāpēc mediķi neizglīto sabiedrību šajos jautājumos? Tad, iespējams, būtu krietni mazāk visādu praidu un muļķīgu politiķu paziņojumu.

  • Savā ziņā, Jānim ir taisnība; Tā ir ģenētika, kas nosaka cilvēka piederību vienai vai otrai rasei, viņa prāta vai fiziskās spējas utt. Mūsdienu demokrātiskajā sabiedrībā, tomēr, nav pieņemts kādas etniskas izcelsmes vai fiziski un garīgi handikapētus cilvēkus aizvainot vai diskriminēt… Kā piemēru varētu minēt krievus, kuri ir, pēc paša viņu vadoņa izteikuma, tauta ar specifisku gēnu, kas tos padara atšķirīgus no citām tautām un, tālab, tiem ir sava specifiska misija, bet tālab, jau tas netraucē citiem, piemēram, latviešiem, mēģināt šos “īpatņus” integrēt, jeb, vismaz “neskumdināt”… Ja jau mēs esam tik toleranti pret vieniem, būsim godīgi un tolerēsim arī citus, kuri nav pat tuvu tam, lai apdraudētu pārējo drošību un mierīgu eksistenci!

 15. Gan jau NA tiks galā ar savu reputāciju. Sliktāks ir tas, ka Rinkēviča rīcībā vairs nav saskatāma konsekvence. Es būtu teicis, ka Rinkevičs vienlaicīgi cenšās skriet papriekšu diviem vilcieniem, kas kustās pretējos virzienos. Nav iespejams vairs saprast, “viņš par baltiem vai sarkaniem”. To pašu varētu teikt arī par ministru prezidentes un prezidenta kabinetēm. Te vairs nav runa par ētiku!

 16. Rinkēvičs grib, lai no skolām pazūd izpratne par tikumu. Tad homoseksuālistiem būs masveidā pieejami jauni puisēni, kuri, bez izpratnes par tikumu, ar prieku piedalīsies .. orģijās.
  Ja Latvijai ir svarīgas kristīgās vērtības – tā teikts preambulā – kāpēc Latvijas 900 000 kristieši pieļauj, ka viņu valstī pie varas ir garīgi slims cilvēks??

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+