×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Rinkēvičs: ASV un Latvijas attiecības ir labas visās jomās

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas un ASV attiecības ir ļoti labas, tomēr ekonomiskā sadarbība starp abām valstīm vēl ir jāstiprina, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

“ASV un Latvijas attiecības ir labas, pat izcilas visās jomās. Kur mēs gribētu redzēt lielāku aktivizāciju, tā ir ekonomiskā sadarbība,” teica ministrs.

Viņš atgādināja, ka šonedēļ Latvijā ierodas ne tikai ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone, bet arī ASV kongresmeņi un nozīmīga uzņēmēju delegācija, kas varētu būt labs stimuls sadarbībai ekonomikā.

Viens no ekonomikas jautājumiem, ko ceturtdien plānots pārrunāt ar Klintoni, ir ASV nostāja pret Latvijas uzņēmumu “Liepājas metalurgs”, kuru Latvijas puse uzskata par nekorektu. “Mēs to turpināsim uzrunāt un par to iestāsimies arī šajā sarunā,” uzsvēra ministrs.

Viņš norādīja, ka Klintones vizīte Latvijā ir ļoti simbolisks solis. Tās laikā Latvijas puse uzsvērs drošības situāciju reģionā, Latvijas paveikto ekonomikas atveseļošanā.

Uz jautājumu, vai sarunā ar ASV Valsts sekretāri tiks pārrunāti arī pēdējā laikā īpašu aktualitāti ieguvušie ebreju īpašumu restitūcijas jautājumi, ministrs atbildēja, ka Latvija skaidros savu pozīciju, ja ASV puse to vēlēsies, tomēr tas noteikti nebūs galvenais sarunu temats un Latvija nebūs tā, kas šo jautājumu uzturēs abu valstu attiecību dienaskārtībā.

“Mums pašiem bieži vien veicas radīt problēmas un pēc tam tās varonīgi risināt. Un šis diemžēl ir ļoti neveiksmīgs mūsu pašu politikas stāsts,” par ebreju īpašumu restitūcijas jautājuma saasināšanos Klintones vizītes priekšvakarā atzina Rinkēvičs.

Jau vēstīts, ka ceturtdien vienas dienas vizītē Latvijā ieradīsies ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone. Viņai plānotas tikšanās ar Latvijas augstākajām amatpersonām, lai apspriestu vairākus jautājumus, tostarp kopīgās saistības attiecībā uz NATO misijām un prioritātēm un ekonomiskās krīzes pārvarēšanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+