×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Rinkēvičs: Latvija nevēlas “vieglas naudas” investīcijas

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība ir guvusi vairākas mācības, kā Latvija vēlas organizēt savu ārējo ekonomisko politiku, un viena no tām ir – mūsu valsts nevēlas “vieglas naudas” investīcijas, šodien Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā rīkotajās ikmēneša biznesa pusdienās sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).

“Jā, mēs vēlamies piesaistīt investīcijas. Jā, mēs gribam piesaistīt investīcijas visās ekonomikas sfērās. Bet viena lieta, ko mēs esam sapratuši, mēs gribam kvalitatīvas investīcijas, mēs negribam, lai šeit ienāk un uzturas “viegla nauda”, bet pēc tam atklājas problēmas,” sacīja politiķis, atsaucoties uz “Latvijas Krājbankas” bankrotu.

“Es neesmu diplomāts. Kad es runāju par “vieglu naudu”, es vairs negribu redzēt tādu naudu, kāda mums bija no [bijušā bankas īpašnieka un padomes locekļa Vladimira] Antonova kunga,” vēlāk kādam no biznesu pusdienu dalībniekiem precizēja Rinkēvičs.

Tradicionālās Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā biznesa pusdienas šodien bija veltītas ekonomiskajām attiecībām starp Latviju un ASV, un tajās bez ārlietu ministra uzrunu teica arī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

ASV vēstniece uzsvēra, ka, salīdzinot ar laiku pirms trīs gadiem, kad viņa sāka strādāt Rīgā, Latvijā notikušas daudzas pozitīvas pārmaiņas, piemēram, mūsu valsts ir noslēgusi starptautisko aizdevēju programmu un no “melnās avs” Eiropas Savienībā tā kļuvusi par piemēru citām bloka dalībvalstīm. Diplomāte augstu novērtēja sadarbību ar Latvijas kompetentajām iestādēm intelektuālo īpašumtiesību aizsardzībā, kā arī mudināja Latviju turpināt sākto cīņu pret korupciju.

Ārlietu ministrs sacīja, ka 2011.gadā ASV bija 19.lielākais Latvijas tirdzniecības partneris, 17.lielākais eksporta tirgus un 21.lielākais importa tirgus. “Es būtu ļoti priecīgs redzēt, ka mūsu tirdzniecības attiecības ar ASV sasniegtu vismaz pirmo desmitnieku,” bilda Rinkēvičs. Savukārt Gārbere uzsvēra, ka tirdzniecības rādītāji starp Latviju un ASV pēdējo divu gadu laikā dubultojušies.

Kā pozitīvu piemēru, ka militārā sadarbība var pāraugt ekonomiskajā, ministrs minēja arī Ziemeļu distribūcijas tīklu. Rinkēvičs pauda cerību, ka šis piemērs iedrošināt ASV uzņēmējus paplašināt savu darbību Latvijā.

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā ir biedrība, kas sadarbojas ar ASV vēstniecību, toties nav tieši saistīta ar ASV valdību un nesaņem no tās finansējumu. Tirdzniecības palātas vienīgais finansējuma avots ir biedru dalības maksa. Tās sastāvā ir ap 130 uzņēmumu un individuālo biedru.

Palātu Latvijā 1993.gada martā dibināja 27 amerikāņu investori.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+