×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Riodežaneiro policisti tūristus sagaida ar plakātiem: Laipni lūgti ellē

foto: youtube.comfoto: youtube.com

Brazīlijas policisti, kas protestē pret algu izmaksu aizturēšanu, pirmdien, tikai mēnesi pirms gaidāmajām olimpiskajām spēlēm, tūristus galvenajā Riodežaneiro lidostā sveica ar plakātiem, uz kuriem bija lasāms “Laipni lūgti ellē”.

Akcijā, kas bija sarīkota Galeao starptautiskās lidostas pasažieru sagaidīšanas zālē, piedalījās vairāk nekā 100 drošības dienestu darbinieki, tostarp ugunsdzēsēji.

Paredzēts, ka uz olimpiskajām spēlēm, kas sāksies 5.augustā, ieradīsies pusmiljons ārvalstu tūristu un vairums no viņiem izmantos tieši Galeao lidostu.

Protestētāju plakāti vēstīja, ka brazīliešu “policistiem un ugunsdzēsējiem nemaksā un ikviens, kas ierodas Riodežaneiro, nevar būt drošībā”.

Protestētāji sagaidīšanas zālē uz grīdas bija novietojuši uniformās tērptus manekenus, kas simbolizēja tos vairāk nekā 50 policistus, kuri kopš gada sākuma, pildot dienesta pienākumus, Riodežaneiro tikuši nogalināti.

Riodežaneiro štatam atrodoties uz bankrota sliekšņa, policisti jau vairākus mēnešus nav saņēmuši pilnu algu, un pagājušajā nedēļā viņi sāka ielu protestus.

Brazīlijas mediji gan ziņo, ka pagājušajā nedēļā štatam piešķirta ārkārtas finanšu palīdzība un ka aizkavētās policistu algas, domājams, tiks šonedēļ izmaksātas.

Riodežaneiro ir pirmā Dienvidamerikas pilsēta, kam uzticēta Vasaras olimpisko spēļu rīkošana, taču pieaug bažas par policijas spēju kontrolēt noziedzību šī notikuma laikā. Slepkavību skaits šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2015.gadu, pieaudzis par 15%. Pieaudzis arī citu noziegumu, tostarp ielu laupīšanu, skaits.

Par saspringto situāciju liecina arī piektdien notikušais uzbrukums, kura laikā tika nolaupīta kravas automašīna ar 445 000 ASV dolāru vērtu televīzijas aparatūru, ko bija paredzēts izmantot olimpisko spēļu atspoguļošanā.

Riodežaneiro mērs Eduardo Paess norādījis, ka par drošības uzturēšanu atbildīgas esot štata varasiestādes.

“Tā ir vissvarīgākā problēma Rio, taču štata darbs ir šausmīgs,” intervijā televīzijas kanālam CNN atzina Paess.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+