Latvijā
Sabiedrība

Robežsargi liedz ieceļot Latvijā astoņiem ārzemniekiem0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Valsts robežsardzes (VR) amatpersonas šo pirmdien, 21.janvārī, uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 38 likumpārkāpējus, tā portālu “La.lv” informēja VR pārstāve Jolanta Babiško.

Uz ārējām robežām tika konstatēti 28 robežpārkāpēji. Tajā skaitā ieceļošana Latvijā tika liegta 8 ārzemniekiem. Lidostas “Rīga” un Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 2 Gruzijas un 4 Ukrainas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī viņiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam.

Savukārt Grebņevas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 1 Izraēlas pilsonim, jo ārzemnieks 180 dienu laikā jau 90 dienas ir uzturējies Šengenas zonas dalībvalstu teritorijā, savukārt Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 1 Moldovas pilsonim, jo ārzemniekam ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijāPersonas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 6 ārzemniekiem. Terehovas, Pāternieku un lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti 4 Krievijas, 1 Baltkrievijas un 1 Ukrainas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība 2 Ukrainas pilsoņu administratīvā pārkāpuma lietās netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Saistītie raksti

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 2 personām –1 Igaunijas un 1 Baltkrievijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 8 personas – 5 Latvijas, 2 Baltkrievijas un 1 Krievijas pilsoni.

 

 

LA.lv