×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Rokas izkaptis nesarūsēs

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Svētdien Aiviekstes pagastā kupli noaugušajai zālei lika trūkties gan pašmāju pļāvēji, gan censoņi no Pļaviņām, Vietalvas, Īvāniem, Skrīveriem, Jēkabpils un Nītaures. Sacensības ar rokas izkapti notika sešās vecuma grupās, kā arī vairākās komandu stafetēs.


Pirmie vālā devās paši jaunākie – meitenes un zēni līdz 13 gadu vecumam un jaunietes un jaunieši līdz 18 gadiem.

“Mūsu mērķis ir panākt, lai jaunā paaudze neaizmirst pļaušanu ar rokas izkapti un lai atkal notiktu Latvijas čempionāts, kas nu jau otro gadu pēc kārtas nenotiek finansiālā atbalsta trūkuma dēļ,” skaidro Pļaviņu novada sporta organizators Sandris Stūris.

Sacensību “nagla” ir vīriešu līdz 50 gadiem spēkošanās. Vīriem spēka gados ir gan lielākais ātrums un izturība, gan meistarība, lai pļāvums būtu gluds un tīrs, vāls – taisns. Kad katrs sev ierādīto gabalu nopļāvis, sacensību galvenais tiesnesis Pēteris Kalniņš, liels pļaušanas entuziasts, rāda un skaidro, ko nozīmē pieredze. Uzvarētāja Aivara Ļaksas (42) pļāvums ir gludāks un tīrāks nekā gados daudz jaunākajam censonim Kasparam Kalniņam, kuram pļaušanas ātruma dēļ daudzi iepriekš paredzēja uzvaru. “Kaspars palika otrais. Pēc dažiem gadiem, ja uzņēmība un neatlaidība nezudīs, viņš neapšaubāmi būs Latvijas pašu labāko pļāvēju vidū,” vērtē P. Kalniņš. Līdzīgās domās ir Kaspara vecmamma Mārīte Siņica, kura ir ne tikai lieliska mazdēla skolotāja pļaušanas mākslā, bet arī pati joprojām piedalās sacensībās. Šoreiz viņai dāmu grupā līdz 65 gadiem otrā vieta. Biedrības “Pļaviņu pļāvēji” priekšsēdētājs Vilnis Mironovs pauž gandarījumu, ka rokas izkaptīm pažobelēs neļauj sarūsēt gan jauni, gan veci. Šoreiz sacensību jaunākie dalībnieki ir deviņus gadus vecie Anna Esiņa un Dāvis Reiznieks, bet cienījamākā pļāvēja ir 77 gadus vecā Ieva Purviņa.

 

Uzziņa

Pļaviņu novada atklāto sacensību pļaušanā ar rokas izkapti uzvarētāji: vecumā līdz līdz 13 g. – Madara Ļaksa (Vietalva) un Gints Kapteinis (Pļaviņas); līdz 18 g. – Liene Lakstīgala (Īvāni) un Mārtiņš Mironovs (Īvāni); līdz 50 g. – Ieva Paidere (Nītaure) un Aivars Ļaksa (Vietalva); līdz 65 g. – Skaidrīte Putriņa (Nītaure) un Vilnis Mencs (Nītaure); pēc 65 g. – Anna Larionova (Pļaviņas) un Zigfrīds Rozenbergs (Nītaure); pēc 75 g. – Ieva Purviņa (Īvāni).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+