Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
7. augusts, 2012
Drukāt

Rokmūzika cilvēkos “atmodina dzīvniekus”


Rokmūzika, piemēram, leģendārā ģitārista Džimija Hendriksa radītā mūzika, cilvēkus aizrauj, jo tā bieži ir līdzīga dzīvnieku radītajiem baiļu un skumju saucieniem, apgalvo amerikāņu zinātnieki.

 

“Pēkšņas, griezīgas skaņas un to frekvence rada tādu pašu emocionālo mehānismu kā signāli, ko rada dzīvnieki, lai viens otru brīdinātu par draudošām briesmām,” teikts Kalifornijas universitātes zinātnieku pētījumā. “Dzīvnieku radīto baiļu saucienu nolūks ir pievērst uzmanību un izraisīt tūlītēju emocionālo atbildi. Līdzīgi iedarbojas rokmūziķu radītie darbi,” uzskata zinātnieki. Vienlaikus viņi piebilst, ka šādas skaņas cilvēkos galvenokārt rada negatīvas emocijas – bēdas vai skumjas –, reti kad šādas skaņas var radīt prieku.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+