Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
7. augusts, 2012
Drukāt

Rokmūzika cilvēkos “atmodina dzīvniekus”


Rokmūzika, piemēram, leģendārā ģitārista Džimija Hendriksa radītā mūzika, cilvēkus aizrauj, jo tā bieži ir līdzīga dzīvnieku radītajiem baiļu un skumju saucieniem, apgalvo amerikāņu zinātnieki.

 

“Pēkšņas, griezīgas skaņas un to frekvence rada tādu pašu emocionālo mehānismu kā signāli, ko rada dzīvnieki, lai viens otru brīdinātu par draudošām briesmām,” teikts Kalifornijas universitātes zinātnieku pētījumā. “Dzīvnieku radīto baiļu saucienu nolūks ir pievērst uzmanību un izraisīt tūlītēju emocionālo atbildi. Līdzīgi iedarbojas rokmūziķu radītie darbi,” uzskata zinātnieki. Vienlaikus viņi piebilst, ka šādas skaņas cilvēkos galvenokārt rada negatīvas emocijas – bēdas vai skumjas –, reti kad šādas skaņas var radīt prieku.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+