×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Ronis: atklātas valdības sēdes padara tās neiespējamas atklātām diskusijām

ronis_aivis2

Valdības sēžu pseidoatklātība nevienam neko nedod, jo padara neiespējamas atklātas diskusijas, uzskata satiksmes ministrs Aivis Ronis. “Tas, ka valdības sēdes ir atklātas, padara tās neiespējamas atklātām diskusijām. Šāda atklātība nevienam neko nedod – ne žurnālistiem, ne sabiedrībai, ne pašai valdībai.

Un, ja vēl tagad valdības sēžu zālē iekārtos vebkameras, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu tiešraidē dzīvot līdzi valdības sēdēm… Tad jau labāk uzreiz salikt WEB kameras koalīcijas sadarbības padomes sēdēs,” ceturtdien publicētā intervijā laikrakstā “Neatkarīgā” sacīja Ronis.

Viņš uzskata, ka sakarsētās iekšpolitikas dēļ ir katastrofāli zaudēts laiks. “Igauņiem un lietuviešiem lēmumu process ir daudz ātrāks, jo viņiem iekšpolitiskās tradīcijas ir citas,” minēja ministrs.

Runājot par ostām vai dzelzceļu, šobrīd visvairāk tiek apspriestas personālijas un caurspīdīgums, taču tā ir tikai pseidoproblēma, klāstīja Ronis.

“Lielākā problēma ir mūsu ostu un infrastruktūras caurlaidība, likumdošana un mūsu pašu normatīvie akti, kas regulē ES līdzfinansējuma saņemšanu. Diskusijas par personālijām – ieskaitot ministru – ir sekundāras. Mēs tāpat jau esam pazaudējuši ļoti daudz laika. Pie daudziem projektiem, ko mums vajadzēja realizēt šā finanšu perioda laikā, mēs pat neesam ķērušies klāt, jo tā vietā, lai strādātu, mums jātiesājas, jāpārtiesājas, jāveic pārbaudes un tamlīdzīgi. Šis pseidocaurspīdīgums un, es pat teiktu, atsevišķos gadījumos pseidotiesiskums mūsu valstij draud ar konkurētspējas zaudēšanu. Ostu valžu darbu nedrīkst padarīt līdzīgu valdības sēžu pseidoatklātībai,” uzsvēra satiksmes ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+