×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Rosina Zolitūdes traģēdijā bojā gājušos glābējus apbalvot ar Viestura ordeni (2)

LETALETA

Ziedi un iedegtās sveces Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņai laukumā pie lielveikala "Maxima", kur, iegrūstot jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Ordeņu kapitulam ir iesniegts ierosinājums ar Viestura ordeni apbalvot trīs Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos bojā gājušos ugunsdzēsējus.

Šādu ierosinājumu Ordeņu kapitulam izteikusi juriste Ieva Brante. “Ņemot vērā, ka ar Viestura ordeni var apbalvot arī pēc nāves, ierosinu apbalvot ar šo valsts apbalvojumu trīs dzīvību zaudējušos ugunsdzēsējus glābējus – Vilni Šteinīti, Edgaru Reinfeldu un Sergeju Ižiku,” iesniegumā norāda Brante.

Brante rosina pieņemt lēmumu un apbalvot ar Viestura ordeni tos ugunsdzēsējus-glābējus, kuri veica glābšanas darbus Zolitūdē sagruvušajā veikalā “Maxima”, kur gāja bojā 54, bet tika ievainoti vairāki desmiti cilvēku.

Juriste uzskata, ka glābēji zināja, ka strādā paaugstināta riska apstākļos, un zināja, ka lielveikala daļēji sagruvušās konstrukcijas ir īpaši bīstamas, tomēr riskēja ar savu dzīvību un glāba lielveikala jumta nogruvumā apraktos cilvēkus. “Tādēļ glābēji ir pelnījuši tautas cieņu, atzinību un valsts augstāko apbalvojumu – Viestura ordeni – par drosmi, varonību un pašaizliedzīgo dienesta pienākumu pildīšanu,” saka Brante.

Valsts prezidenta kancelejas atbildē Brantei esot apstiprināts, ka iesniegums ir nodots Ordeņu kapitulam. Tas tiks izskatīts aprīļa beigās vai maija sākumā.

Ar Viestura ordeni un tā goda zīmi apbalvo militārpersonas, kā arī citas fiziskās personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai vainīgie tiks vai netiks atrasti un nosaukti? Pamazām aizmirstam…..

  2. Un atkal jau-par to mees aizdomajamies,kad vinju muusu viduu vairs nav:(
    Vai par to nevajadzeja domaat ,vinjiem dziiviem esam?

Draugiem Facebook Twitter Google+