×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

Rotko centrā eksponēs slavenā norvēģu gleznotāja Munka darbu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šī gada aprīlī unikāls notikums Latvijas mākslas vēsturē – pirmo reizi Latvijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, tiks eksponēts pasaulslavenā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbs no Tronheimas Mākslas muzeja (Norvēģija) kolekcija, LA.lv uzzināja Rotko centrā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību un Tronheimas Mākslas muzeju Norvēģijā, kā arī ar Norvēģijas vēstniecības Latvijā un Daugavpils pilsētas domes atbalstu no Tronheimas Mākslas muzeja kolekcijas eksponēs pasaulslavenā norvēģu mākslinieka E. Munka oriģināldarbu „Advokāta Ludviga Meijera portrets”.

Munks plaši zināms kā izcils norvēģu mākslinieks, kura artefakti pasaules lielākajos izsoļu namos augstu novērtēti; Munks iezīmējas mākslas pasaulē kā 19. gs. simbolists un 20.gs. vācu ekspresionisma meistars.

E. Munka 1909. gadā radītā kompozīcija “Advokāta Ludviga Meijera portrets” no Tronheimas Mākslas muzeja skatītājiem tiks piedāvāta apskatei Rotko centrā no 21. aprīļa līdz 19. septembrim, eksponējot to līdzās Rotko darbu zālei, tādējādi nodrošinot simbolisku un tiešu abu ģēniju satikšanos.

Munka gleznas ekspozīcija tiks atklāta 21. aprīlī Rotko centra 4. gadadienas ietvaros un būs viens no jaunās izstāžu sezonas atklāšanas pasākumiem. Tā ietvaros notiks starptautisks mākslas speciālistu diskusiju forums – seminārs un preses konference.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+