×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2012
Drukāt

RP cer pārliecināt “Vienotību” par tautas vēlētu prezidentu

Foto-LETAFoto-LETA

Lai gan “Vienotība” jautājuma par tautas vēlētu Valsts prezidentu virzību ir apturējusi, izmantojot veto tiesības koalīcijā, Reformu partija (RP) kopā ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) plāno kopīgi domāt, kādā veidā pārliecināt “Vienotību” par nepieciešamību mainīt valsts augstākās amatpersonas ievēlēšanas kārtību, aģentūrai LETA sacīja RP deputāte un Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere.

RP ar VL-TB/LNNK ir sākuši darbu pie viedokļu saskaņošanas attiecībā uz tautas vēlētu prezidentu, taču, ņemot vērā, ka “Vienotība” iepriekš pilnībā noraidīja šo ideju, Lībiņa-Egnere paredz, ka tuvākajā laikā jautājumu nevarēs atrisināt, un atturas nosaukt kādu laika termiņu sarunu noslēgumam ar Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) pārstāvēto partiju.

Politiķe no “Vienotības” nav dzirdējusi argumentus, bet tikai principiālu nostāju, tāpēc viņa lolo cerības, ka, izklāstot savus argumentus, koalīcijas partneris var tikt pārliecināts. RP ir profesionāļi, kuri neredz nepieciešamību apiet koalīcijā izveidoto lēmumu pieņemšanas kārtību un virzīt šo jautājumu parlamentā bez visu koalīcijas partneru piekrišanas. Tas varētu nozīmēt koalīcijas līguma pārkāpšanu, taču partija nevēlas, ka tā vai kāds no partneriem pārkāpj šī dokumenta nosacījumus, uzsvēra Lībiņa-Egnere.

Vēl viens jautājums ir par prezidenta pilnvaru apjomu. Ņemot vērā Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas atzinumu, RP vēlas, lai tiktu nostiprinātas valsts augstākās amatpersonas tiesības nodrošināt varas līdzsvarotāja funkciju, vienlaikus saglabājot parlamentāro valsts pārvaldes formu, skaidroja deputāte.

Kā ziņots, koalīciju veidojošo partiju starpā nav vienprātības jautājumā par tautas vēlētu Valsts prezidentu, tomēr RP un nacionālā apvienība, kuri atbalsta šo ideju, plānoja sadarboties šīs idejas tālākā virzīšanā.

Kā žurnālistiem pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes jūnija sākumā sacīja Lībiņa-Egnere, koalīcijā ir divi politiskie spēki, kas atbalsta iniciatīvu par tautas vēlētu prezidentu, tāpēc RP un nacionālā apvienība plāno saskaņot savu redzējumu šajā jautājumā.

“Vienotība” neatbalsta šo ideju, taču būtu gatava atklātam balsojumam Saeimā, ievēlot prezidentu, un diskutēt arī par to, ka, ievēlot prezidentu, vairākumam jābūt lielākam par 51 deputāta balsi, kā arī citiem jautājumiem, jūnija sākumā pastāstīja Dombrovskis. Arī neatkarīgie deputāti neatbalsta ierosinājumu par tautas vēlētu prezidentu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+