Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs nesašauj trīs mērķus, Muižniekam pietrūkst četras sekundes līdz iedzīšanai0

FOTO: Romāns Kokšarovs/ F/64 Photo Agency

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Phjončhanas olimpisko spēļu desmit kilometru sprinta sacensībās pieļāva trīs kļūdas šaušanā un ieņēma 24.vietu, kamēr Oskars Muižnieks ar diviem neaizvērtiem mērķiem bija 66.pozīcijā, no dalības iedzīšanā atpaliekot par nepilnām četrām sekundēm.

Par olimpisko čempioni tika kronēts vācietis Arnds Peifers, sudrabu izcīnīja čehs Mihals Krčmāržs, bet bronzas godalgu ieguva itālis Dominiks Vindišs.

Rastorgujevs pirmajā ugunslīnijā neaizvēra vienu mērķi, bet, pateicoties ātrajam solim trasē, pirms otrās šaušanas bija otrajā pozīcijā. Tiesa, šaušanā stāvus tika pieļautas vēl divas kļūdas, kā rezultātā nācās atkāpties uz otrā desmita beigām.
Turpinājumā viņam neizdevās uzlabot savu pozīciju, latvietim sprintā ieņemot 24.pozīciju. Viens nesašauts mērķis maksāja vietu pirmajā desmitniekā.

Tikmēr pamatīgas neveiksmes šaušanā piedzīvoja šīs sezonas vadošie biatlonisti Martēns Furkads un Juhanness Tīngnēss Bē. Abiem jau pēc pirmās šaušanas bija jāveic pa trim soda apļiem, bet J.T.Bē otrajā ugunslīnijā neaizvēra vēl vienu mērķi. Līdz ar to Furkads sprintā ieņēma astoto vietu, kamēr J.T.Bē samierinājās ar 31.pozīciju.

Peifers sašāva visu mērķus un distanci veica 23 minūtēs un 38,8 sekundēs. Tāpat precīzi šāva arī Krčmāržs, kurš vācietim zaudēja 4,4 sekundes, kamēr Vindišs neaizvēra vienu mērķi un atpalika 7,7 sekundes.
Krčmāržs šosezon Pasaules kausa sacensībās tikai reizi bija iekļuvis pirmajā desmitniekā.

Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika 55,6 sekundes, tādējādi ar šādu deficītu uzsāks pirmdien gaidāmās iedzīšanas sacensības.

Muižnieks katrā šaušanā atstāja pa vienam neaizvērtam mērķim un ieņēma 66.pozīciju, nekvalificēdamies iedzīšanai. Muižnieks olimpiskajam čempionam zaudēja divas minūtes un 17,5 sekundes, nepilnas četras sekundes zaudējot 60.pozīcijai.

Saistītie raksti

Rastorgujevs pirms četriem gadiem olimpiskajās spēlēs trīs reizes tika divdesmitniekā, labāko rezultātu uzrādot iedzīšanā, kurā bija devītais. Savukārt savā debijā 2010.gadā viņš individuāli labākais bija sprintā, kurā guva 50.vietu.

Rastorgujevs līdz šim joprojām tikai reizi Pasaules kausā kāpis uz goda pjedestāla, kad pērnās sezonas pēdējās sacensībās izcīnīja sudrabu masu startā. Šosezon viņa labākais rezultāts Pasaules kausā ir divas astotās vietas, bet pirms olimpiskajām spēlēm viņš triumfēja Eiropas čempionāta sprinta sacensībās.

LA.lv