Latvijā
Izglītība

RTU draud no studentiem iekasēt papildu maksu1

Kadrs no video

Par gultasvietu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) kopmītnēs Ķīpsalā jāmaksā pat 120 eiro mēnesī, taču administrācijas izlīmētie paziņojumi pie istabiņu durvīm liecina, ka studentiem var nākties šķirties vēl no 60 eiro, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

RTU kopmītnēs Āzenes ielā ir vieta 940 studentiem. Visas gultas vietas ir aizņemtas un izveidojusies pat neliela rinda. Kopmītņu iemītnieki ir pārsteigti par izlīmētajiem paziņojumiem, kuros norādīts, ka jāveic pavasara ģenerālā tīrīšana, pretējā gadījumā ”katram studentam tiks piemērots sods 20 eiro”.

Anonīma RTU studente: “Jautājums ir tajā, kādā veidā tiek izdomātas šīs summas? Manuprāt, īres līgumā nekas tāds nebija norādīts, un jebkurā gadījumā naudas lietām, sodiem utt. noteikti būtu jābūt kur atrunātiem, bet tāda sajūta, ka to muļķīgi kāds izdomā. Vai tas ir saprātīgi ņemt no studentiem šādas naudas summas?”

Ne īres līgumā, ne iekšējās kārtības noteikumos nav atrunāta soda naudas maksāšana, ja nav ievērota tīrība.

Universitātes saimniecības departamenta vadītājs Sandis Kārkliņš stāsta, ka līdz šim nevienam Latvijas studentam nav piemērota soda nauda. Vislielākās problēmas sagādā tieši ārvalstu studenti, pēc kuriem istabiņās nākas veikt remontu.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts norāda, ka nedrīkst pieprasīt maksājumus, par ko abas puses nav vienojušās savstarpēji noslēgtā līgumā.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv