Latvijā
Izglītība

RTU konkurss skolēniem 16

Foto – Ieva Čīka/LETA

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina skolēnus pieteikties zinātniskās pētniecības darbu konkursam “Pasaule pieprasa tehniskos prātus!”, kas norisināsies divās kārtās no 3. oktobra līdz 2017. gada 25. martam.

Lai piedalītos konkursā, jāizveido vidusskolēnu komanda ar diviem līdz trim dalībniekiem, jāpiesaista komandas vadītājs – skolotājs vai interešu pulciņa vadītājs – un līdz 1. decembrim tiešsaistē jāaizpilda pieteikuma anketa. Pirmajā konkursa kārtā skolēniem atbilstoši konkursa nolikumam būs jāsagatavo zinātniski pētnieciskais darbs par vienu no deviņu RTU fakultāšu piedāvātajiem tematiem. Līdz 2017. gada 6. martam RTU žūrija atlasīs desmit labākos pirmās kārtas darbus, 
kas turpinās cīņu par 
uzvaru konkursa finālā 2017. gada 25. martā. Konkursa uzvarētāji iegūs naudas balvas: 1. vietas ieguvēji – 900 eiro, 2. – 600 eiro un 3. – 300 eiro. RTU žūrija no konkursa uzvarētāju vidus var izvēlēties vienu vai vairākus skolēnus, kuri uzrādījuši izcilus rezultātus otrās kārtas laikā izpildītajā eksakto zinātņu testā un kuru izstrādātais zinātniskais darbs ieguvis augstu ekspertu vērtējumu. Viņiem saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumiem būs iespēja ārpus konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju pro­grammām. Izņēmums ir “Arhitektūras” un “Materiālu tehnoloģijas un dizaina” studiju programmas, kurās skolēnam būtu jākārto iestājpārbaudījums zīmēšanā. Konkursam pagājušogad tika iesūtīti darbi no visiem Latvijas novadiem.

LA.lv