×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Rudenī Rīgā sacentīsies pasaules jaunie kordiriģenti

Jazeps_Vitols_kordirigenti_logo

Spēcinot Baltijas valstu kordiriģēšanas tradīciju, šī gada rudenī Rīgā jau piekto reizi norisināsies Jāzepa Vītola starptautiskais kordiriģentu konkurss, un nupat atlasīti tā dalībnieki, vēsta rīkotāji.

Laikā no 28. oktobra līdz 1. novembrim konkursā profesionālo meistarību demonstrēs 22 jaunie kordiriģenti no 12 dažādām valstīm. Klausītājiem būs iespēja novērtēt konkursa dalībnieku sniegumu atvērtos koncertos. Konkursu organizē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA).

Konkursa mērķis ir radīt iespēju jaunajiem diriģentiem vecumā līdz 30 gadiem rādīt meistarību, pārstāvēt sevi un savu valsti starptautiskā konkurencē. Kopumā dalību konkursā pieteica 42 dalībnieki no visas pasaules – šis ir lielākais pieteikumu skaits konkursa vēsturē. Dalībai konkursā tika izvēlēti 22 pretendenti. Latviju šoreiz pārstāvēs pieci jaunie kordiriģenti, Lietuvu un Krieviju – trīs, Ukrainu un Vāciju – divi dalībnieki. Konkursā piedalīsies arī jaunie kordiriģenti no Somijas, Serbijas, Baltkrievijas, ASV, Japānas, Dienvidkorejas un Venecuēlas.

JVLMA Kordiriģēšanas katedras asociētā profesore un konkursa darba grupas vadītāja Aira Birziņa uzsver: “Pasaulē ir pavisam nedaudz konkursu koru diriģentiem. Zināmākie no tiem notikuši Zviedrijā, Polijā, Ungārijā un Krievijā, kur ar labiem panākumiem piedalījušies arī Latvijas jaunākās paaudzes diriģenti. Pasaules Koru olimpiādes laikā sarunas ar citu valstu kolēģiem apstiprināja JVLMA kordiriģēšanas katedras viedokli, ka šāda jauno profesionāļu sacensība ir ļoti nepieciešama un aktuāla, lai attīstītu un pilnveidotu kordiriģentu izglītību. Latvija ir viena no vadošajām pasaules valstīm kora mākslā, tādēļ arī likumsakarīgi, ka starptautisks konkurss jau 5. reizi notiks Rīgā.”

Kā pazīstamākie iepriekšējo konkursu laureāti minami Modests Pitrens, Mārtiņš Ozoliņš, Ainārs Rubiķis, Kaspars Ādamsons, Jānis Ozols un citi.

Jāzepa Vītola 5. starptautiskais kordiriģentu konkurss norisināsies sadarbībā ar labākajiem Latvijas koriem – konkursa dalībniekiem būs iespēja diriģēt VAK Latvija, Latvijas Radio kori un Rīgas kamerkori “Ave Sol”, kā arī JVLMA jaukto kori un simfonisko orķestri. Visas konkursa kārtas un koncerti ir atvērti publikai; pirmās divas kārtas norisināsies JVLMA, trešā kārta un noslēguma koncerts – Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Žūrijas sastāvā ir divi Latvijas pārstāvji – Mārtiņš Ozoliņš un Māris Sirmais, Freds Šēbergs no Zviedrijas, Stojans Kurets no Slovēnijas/Itālijas un Jergs-Peters Vaigle no Vācijas.

Konkursa uzvarētājs saņems 2000 eiro lielu naudas balvu, otrās un trešās vietas ieguvēji – 1500 un 1000 eiro.

Šogad konkursa norisi papildina vēl kāds īpašs notikums – JVLMA Kordiriģēšanas katedra atzīmē 70 gadu jubileju kopš tās dibināšanas 1944. gadā. Šajā laikā katedra sagatavojusi vairāk nekā 700 absolventu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+