×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Rumānijas prezidents: NATO ir plāns, kā rīkoties uzbrukuma gadījumā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rumānijas prezidents Trajans Basesku (attēlā) paziņojis, ka NATO ir izstrādāts rīcības plāns gadījumā, ja Krievija izlemtu uzbrukt kādai no dalībvalstīm, raksta Ukrainas laikraksta “Ukrainskaja pravda” interneta vietne .

Basesku stāstījis, ka jau pirms Velsas samita NATO bija izstrādāts “plāns”, kā aizsargāt Turciju, Poliju un Baltijas valstis. “Rumānijai un Bulgārijai šāda plāna nebija, jo tika uzskatīts, ka tās atrodas ārpus riska zonas. Samitā panāktās pārmaiņas ir tādas, ka tagad Rumānijai ir plāns, kā rīkoties ārkārtas situācijās,” Rumānijas medijiem paziņoja Basesku.

Rumānijas prezidents atklāja, ka šajā plānā ir aplūkotas darbībās, kādas veikt gadījumā, ja valstij notiek uzbrukums gan no gaisa, gan sauszemes, gan jūras. “Par 99 procentiem varu apgalvot, ka šāds scenārijs nenotiks, taču pastāv 0,01 procenta liela iespējamība. Un, kā valsts galvam, man nav tiesību nepievērst uzmanību drošības krīzei reģionā,” sacīja Basesku. Viņš paskaidroja, ka iemesls šāda plānai izstrādei ir “iesaldētie konflikti” Melnās jūras krastā – Abhāzijā, Piedņestrā, Kalnu Karabahā, Krimā. “Visi šie konflikti atrodas Krievijas kontrolē. Tie var tikt aktivizēti gan pa vienam, gan vienlaikus. Tas var destabilizēt situāciju, negatīvi ietekmējot arī Rumāniju,” sacīja Basesku.

Viens no Ukrainā karojošo Krievijas atbalstīto teroristu līderiem Pāvels Gubarevs paziņojis, ka viņu mērķis ir sasniegt Rumānijas robežu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+