×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

“Rumbas kvartetam” gads noslēdzās ar debijas albumu!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bildē no kreisās: Rolands Stucers, Guntis Stucers, Varlijs Štromanis, Artis Šimpermanis.

Pērn pārliecinoši Latvijas šlāgeraptaujā sevi pieteica īsts kurzemnieku ansamblis no Kuldīgas – “Rumbas kvartets”. Gadu ansamblis noslēdza ar pirmo debijas albumu “Kur esi tu”, kas iesniegts “Zelta mikrofona 2014” nominācijā “Labākais albums”.

Artis Šimpermanis neslēpj, ka viņiem ir prieks par padarīto. “Jāsaka, ka neviens darbs, kurā patiesi ieliekam sirdi, nenāk viegli, bet šobrīd gandarījums ir liels. Sākotnēji plānojām debijas albumu laist klajā nākamā gada pavasarī, jo, rēķinot savu varēšanu finansiālā ziņā, neredzējām iespēju to sastrādāt ātrāk, bet bija Kuldīgā cilvēki, kuri mūs atbalstīja un iedrošināja neturēt sveci zem pūra un izdot disku pirmssvētku laikā,” smaidot teic Artis. Albumā iekļautas 11 dziesmas. “Ideja par iekļaujamām dziesmām nāca ļoti viegli, nebija šķēpi jālauž,” nosaka Artis un piebilst: “Albuma tituldziesma ir “Kur esi tu”, jo ar šo dziesmu izgājām tautās. No iekļautajām dziesmām astoņām autori diemžēl nav zināmi. Tas liecina par to, ka dziesmas pārdzīvojušas daudzus gadu desmitus un joprojām ir dzīvas, nodotas no paaudzes paaudzē.”

2014. gads “Rumbas kvartetam” ir bijis izcils. Lūdzu Artim uzskaitīt sasniegumus: “Otrā vieta Latvijas šlāgeraptaujas iepriekšējā finālā, ar “Kuldīgas dziesmu” esam iekļuvuši nākamajā finālā, dalība brīvdabas koncertuzvedumā “Vinila valdzinājums” ar maestro Raimondu Paulu uz vienas skatuves, koncerti, festivāli… un šo sarakstu varētu turpināt! Bet debijas albums “Kur esi tu” ir kā labs gada noslēgums, lai kaltu jaunus plānus un priecētu latviešu mūzikas cienītājus! Par vilšanos nevar būt ne runas!”

Ja jau ir debijas albums, tad jādodas kādā koncerttūrē, par ko Artis tikai nosmej: “Laika ir tik, cik tā ir, un šobrīd ļoti blīvi iezīmējas “Rumbas kvarteta” nākamo mēnešu pasākumu plāns. Bet nesakām nē, viss ir iespējams.”

Puiši nelaiž garām nevienu iespēju, tāpēc jau ar savu pirmo albumu pieteicās arī “Zelta mikrofonā”. Artis atzīst, ka tā bijusi viņa ideja, pārējie ansambļa dalībnieki nav iebilduši. “Par nomināciju sadalījumu pa žanriem spriež žūrija, bet šaubu nav, ka pretendējam uz kantri un šlāgermūzikas sadaļu,” sirsnīgi smejot, teic Artis.

Sarunās ar citiem šlāgeraptaujas dalībniekiem par konkurentiem gandrīz ikviens pasaka ko labu un izceļ tieši “Rumbas kvarteta” muzicēšanu, vai tas būtu mūziķis no Latgales vai kurzemnieks. Artis nevilcinoties teic: “Paldies par komplimentiem! “Rumbas kvarteta” zēniem prieks, ka latviešu mīlestība pret vienkāršu ziņģi un galda dziesmu nav zudusi. Izņemot mūsu Rolandu, instrumentus esam apguvuši pašmācības ceļā, līdz ar to arī spēlējam, kā izjūtam šo mūziku un, domāju, ka šī vienkāršība un patiesums ir tas, ko iemīļojuši mūsu klausītāji.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+