×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

Runā par stāvokli valstī Obama galvenokārt pievēršas ekonomikai

Foto - AFPFoto - AFP

ASV prezidents Baraks Obama otrdien Kongresā ikgadējā uzrunā par stāvokli valstī apsolījis izveidot ekonomiku, kas ir taisnīga “no augšas līdz apakšai” un kurā bagātie maksā taisnīgu nodokļu daļu, kā arī pievērsies asākajiem ārpolitikas jautājumiem.

Pēc Obamas teiktā, “pamata Amerikas solījums ir tāds, ja tu smagi strādā, tad tev klājas pietiekami labi, lai veidotu ģimeni, piederētu māja, sūtītu bērnu koledžā un nedaudz atliktu pensijai, un mūsu laiku izšķirošais jautājums ir paturēt šo solījumu dzīvu”. “Mēs varam apmierināties ar valsti, kurā arvien mazākam skaitam cilvēku klājas patiešām labi, kamēr arvien lielāks skaits amerikāņu tikko savelk galus, vai arī mēs varam atjaunot ekonomiku, kur ikvienam ir taisnīgas izredzes un ikviens dara savu godīgo darbu un visi spēlē pēc vieniem spēles noteikumiem,” sacīja Obama. “Mums ir jāmaina mūsu nodokļu kodekss, lai tādi cilvēki kā es un ievērojama daļa Kongresa maksātu savu taisnīgo nodokļu daļu,” norādīja Obama. “Ja jūs gadā nopelnāt vairāk nekā miljonu dolāru, jums nodokļos būtu jāmaksā ne mazāk kā 30 procenti.”

Solot nepalielināt nodokļus tiem, kas pelna mazāk par 250 000 dolāru gadā, Obama arī solīja likvidēt miljonāriem nodokļu atlaides par mājokli, veselības aprūpi, pensiju un bērnu aprūpi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+