Latvijā
Politika

Saceļas jezga ap “Rigvir” finansētā fonda darbinieci “Attīstībai/Par!” sarakstā3

Foto – LETA

Holdinga “Rigvir” finansētā Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda izpilddirektore Ainita Kamša (“Attīstībai/Par!”) ievēlēšanas gadījumā Saeimā apņēmusies strādāt par deputāti, aģentūrai LETA apliecināja politiķe.

Iepriekš partiju apvienības “Attīstībai/Par!” izplatītajā paziņojumā tika solīts, ka ievēlēšanas gadījumā Kamša nestrādās parlamentā. “Attīstībai/Par!” vadītāji Daniels Pavļuts, Juris Pūce un Andris Skride pauž, ka apvienība iestājas par pierādījumos balstītu veselības aprūpi un tai nav pieņemama iedzīvošanās uz slimnieku izmisuma rēķina.

Pēc partiju apvienības saraksta iesniegšanas Centrālajā vēlēšanu komisijā sociālajos tīklos politiskajam spēkam tika pārmests, ka kandidāte ir saistīta ar “Rigvir”. Iepriekš bija izskanējušas bažas saistībā ar medikamenta “Rigvir” pārreģistrēšanas procesu 2009.gadā un sociālajos tīklos izskanējuši pārmetumi par neprecīzas informācijas sniegšanu vai sava veida maldināšanu attiecībā uz medikamenta efektivitāti atsevišķu vēža veidu gadījumos.

Kamša aģentūrai LETA norādīja, ka pašlaik nevar komentēt, vai ievēlēšanas gadījumā varētu strādāt frakcijā vai kā pie frakcijām nepiederoša deputāte. Viņa norādīja, ka līdz vēlēšanām stāstīs iedzīvotājiem savu dzīvesstāstu.

Pūce aģentūrai LETA pauda, ka Kamša paliks partijas “Latvijas attīstībai” biedre, jo politiskais spēks augstu vērtē viedokļu daudzveidību. Savukārt attiecībā uz kandidēšanu uz Saeimu, ir objektīvi jānovērtē iespējas tikt ievēlētam parlamentā no viņas ieņemtās 9.vietas sarakstā, kas vērtējamas kā teorētiskas, skaidroja politiķis.

Kā ziņots, “Attīstībai/Par!” norāda, ka kritiski vērtē “Rigvir” holdinga darbību un lēmumus par “Rigvir” iekļaušanu Latvijas kompensējamo zāļu sarakstā.

“Mēs uzsveram, ka “Rigvir” finansētā fonda darbiniece, parakstot “Attīstībai/Par!” vēlēšanu dokumentus, apņēmās ievērot visas apvienības programmu un vērtības. Lai vēlreiz uzsvērtu “Attīstībai/Par!” un “Rigvir” principu nesavietojamību, ir pieņemts lēmums, ka šī kandidāte vēlēšanu kampaņā nepiedalīsies un Saeimā nedarbosies,” pauž “Attīstībai/Par!” pārstāvji.

Pati Kamša sociālajā tīklā “facebook.com” Viroterpijas fondā sākumā pieteikusies uz asistentes vietu bakalaura studiju laikā. Atbildot uz citu “facebook.com” lietotāju pārmetumiem par saistību ar “Rigvir” un vēža slimnieku maldināšanu, Kamša uzsver, ka stāsta tikai informāciju, ko snieguši paši vēža slimnieki. Viņa piebilst, ka katram ir tiesības uz savu viedokli.

Politisko partiju apvienības saraksts ir reģistrēts vēlēšanām un pats politiskais spēks vai kāds no kandidātiem vairs nevar atsaukt savu dalību vēlēšanās. Kā norāda Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), pēc reģistrēšanas kandidātu sarakstos grozījumus drīkst izdarīt tikai CVK, svītrojot kandidātus, par kuriem saņemti atzinumi vai tiesas spriedumi, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, vai izdarīt tehniska rakstura labojumus.

LETA jau ziņoja, ka “Rigvir” pārreģistrācijas procesā 2009.gadā divi no četriem ekspertu atzinumiem sākotnēji bijuši negatīvi, proti, tajos norādīts, ka zāles nevar pārreģistrēt. Žurnāls “Ir” iepriekš vēstīja, ka Zāļu reģistrācijas komisija, kas 2009.gadā pieņēma lēmumu par medikamenta “Rigvir” pārreģistrēšanu, nemaz nav tikusi iepazīstināta ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC) vadošā pētnieka Viestura Baumaņa atzinumu, kurā teikts, ka “preparātu nevar pārreģistrēt”.

Savukārt holdingā “Rigvir” aģentūrai LETA iepriekš skaidroja Medikamenta “Rigvir” pārreģistrācija savulaik notikusi, cieši sadarbojoties medikamenta ražotājam un Zāļu valsts aģentūrai (ZVA), atspēkojot iebildumus, iesniedzot papildu dokumentāciju un skaidrojumus, kas pārreģistrācijas procesā ir norma. “Pretvēža zāļu “Rigvir” pārreģistrācija 2009.gadā notikusi likumīgi un noslēgusies ar pozitīvu rezultātu,” uzsver “Rigvir”.

LA.lv