×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Sadārdzinātos par latu


Foto - LETAFoto - LETA

Autotransporta direkcija (ATD) pieņēma lēmumu atlikt maršruta nr. 7073 Meņģele–Madliena–Rīga reorganizāciju, meklējot alternatīvas, kas nesadārdzinātu bijušā Ogres rajona iedzīvotājiem nokļūšanu Rīgā. 


 

Lēmumu par maršruta slēgšanu ATD pieņēma pagājuša gada vasarā, raisot satraukumu daudzos Krapes, Lēdmanes, Madlienas, Meņģeles, kā arī Ogres un Rīgas iedzīvotājos. (sk. “LA” 2012. gada 16. novembrī “Uz Rīgu – pa dārgāko ceļu”). Taču patlaban minētais reiss joprojām kursē.

Kā ziņo ATD komunikācijas speciāliste Sandra Maļuha, viena no alternatīvām bija izstrādāt reģionālu vietējās nozīmes maršrutu Ogre–Krape–Madliena–Meņģele, kas būtu identisks reisam nr. 7073, tikai saīsināts – līdz Ogrei. “Tiem, kas no Ogres vēlētos braukt tālāk uz Rīgu, vajadzētu pārsēsties vilcienā vai autobusā. Veicot aprēķinus, secinājām, ka vietējiem iedzīvotājiem tas sadārdzinātu nokļūšanu galvaspilsētā vidēji gandrīz par latu. Tādēļ šī alternatīva nešķiet adekvāta, jārod risinājums, kas būtu iedzīvotājiem tikpat finansiāli izdevīgs kā maršruts, ko vēlamies reorganizēt,” skaidro S. Maļuha.

“Iespējams, reiss turpinās kursēt līdz pat vasarai, jo gada pirmajā pusē netiek plānotas izmaiņas,” piebilst S. Maļuha. Neskatoties uz maršruta pagaidu saglabāšanu, ATD nemaina skatījumu par reorganizāciju. “Pārvadātājs informē, ka šā gada janvārī virzienā uz Rīgu tālāk par Ogri devās vidēji līdz pieciem pasažieriem dienā, savukārt pretējā virzienā, no Rīgas tālāk par Ogri – līdz 10 pasažieriem, kas liecina tikai par to, ka starppilsētu maršruta nozīme ir diezgan nosacīta. Lielākā daļa iedzīvotāju joprojām izmanto šo autobusu, lai nokļūtu no Madlienas vai Krapes uz darbu Ogres novada teritorijā,” teic S. Maļuha.

Kamēr lēmums par reorganizāciju ir atlikts, ATD speciālisti ir atvērti priekšlikumiem par sabiedriskā transporta sistēmas uzlabošanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+