×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Šadurskis latu dēvē par eiro surogātu

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Kārlis Šadurskis (V) uzskata, ka Latvijai nav savas valūtas, jo lats ir piesaistīts eiro, līdz ar to lats cieš līdzi visām problēmām, kas skar Eiropas Savienības vienoto valūtu.

“Mums ir eiro surogāts. Mēs tikai nepiedalāmies lemšanā, un mūs neglābs, ja mums būs slikti,” žurnālistiem pauda Šadurskis.

Par spīti tam, ka Latvija ir pakļauta “veselai kaudzei” valūtas problēmu, viņš neredz daudz alternatīvu eiro ieviešanai Latvijā. “Ja mēs negribam iesaistīties eirozonā, tad atsaistāmies no eiro. Kam mēs pievienosimies? Iespēju nav daudz,” sprieda politiķis.

Arī EP deputāts Krišjānis Kariņš (V) aicināja aizdomāties, kas notiks, ja nepievienosies eiro. Šajā gadījumā svarīgs ir jautājums par to, kā varēs noturēt neatkarīgu valūtu. “Mums jau tagad lats ir piesaistīts eiro. Ja Eiropa velkas uz augšu, mēs velkamies uz augšu aiz viņiem,” teica Kariņš.

Viņš pārējo Eiropu salīdzina ar lielu kuģi, bet Latviju – ar mazu laiviņu, kas velkas pakaļ lielajam kuģim, gūstot arī labumus no tā.

Jautāts, kā lai pārliecina pret eiro ieviešanu skeptiskos, viņš atzina – ja nav neviena argumenta, tad vēl viens tomēr ir – būs vairāk naudas kabatā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+